- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Media & Advertising

Schimbari la BRAT: Presedinte nou, denumire noua

27 Mar, 12:35 • marian.rujoiu
Membrii Biroului Roman de Audit al Tirajelor (BRAT) isi vor alege un nou presedinte, precum si componenta consiliului director, in cadrul Adunarii Generale a asociatiei, care va avea loc joi.
Schimbari la BRAT: Presedinte nou, denumire noua

De asemenea, acestia vor lua in discutie si propunerea de modificare a denumirii si a statutului asociatiei.

Noul presedinte al BRAT urmeaza sa-si indeplineasca mandatul in perioada martie 2012 – martie 2014.

In prezent, conducerea BRAT este asigurata de Silviu Ispas, care fost reales la sefia institutiei in martie 2010. 

De asemenea, in cadrul sedintei de joi urmeaza sa fie supus la vot si aprobarea bugetului asociatiei pentru anul 2012, precum si cotizatia BRAT si conditii de plata.Totodata, va fi prezentat raportul asupra executiei bugetului pe anul 2011.

In cadrul aceleiasi sedinte va fi prezentat studiul privind monitorizarea investitiilor in publicitate pentru presa scrisa, radio, online, OOH.

Scaderea semnificativa a tirajelor si a incasarilor din publicitate a facut ca membrii BRAT sa respinga, recent, in premiera, bugetul pentru Studiul National de Audienta (SNA).

Si asta pentru ca Studiul ar trebui adaptat pietei actuale, atat ca proceduri, cat si ca nivel al costului.

In replica, Arina Ureche, directorul general al BRAT, a declarat pentru DailyBusiness.ro ca membrii BRAT nu se vor retrage din cauza mentinerii tarifele actuale.

Tot in cadrul aceleiasi sedinte, membrii BRAT vor lua in discutie reactivarea departamentului OOH si infiintarea departamentului radio.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
Criza de combustibil din Rusia se agravează, pe măsură ce Ucraina intensifică atacurile asupra teritoriilor ocupate
Criza de combustibil din Rusia se agravează, pe măsură ce Ucraina intensifică atacurile asupra teritoriilor ...
Sindicaliştii Sanitas au declanșat greva japoneză, nemulţumiţi de proiectul noii legi a salarizării
Sindicaliştii Sanitas au declanșat greva japoneză, nemulţumiţi de proiectul noii legi a salarizării
Wendy’s, lanţul american de fast-food, pariază pe România cu investiţii de peste 200 mil. dolari în următorii 10 ani
Wendy’s, lanţul american de fast-food, pariază pe România cu investiţii de peste 200 mil. dolari ...
România și SUA își consolidează cooperarea împotriva criminalității organizate. Predoiu: „Crima organizată a devenit un actor global”
România și SUA își consolidează cooperarea împotriva criminalității organizate. Predoiu: „Crima ...
Eugen Tomac continuă, marți, consultările cu liderii partidelor parlamentare
Eugen Tomac continuă, marți, consultările cu liderii partidelor parlamentare
Zelenski s-a întâlnit cu Charles al III-lea la Castelul Windsor, în timpul vizitei sale în Marea Britanie
Zelenski s-a întâlnit cu Charles al III-lea la Castelul Windsor, în timpul vizitei sale în Marea ...
Tomac conturează structura viitorului Guvern: trei vicepremieri și nume din zona diplomatică și tehnică pentru ministerele-cheie
Tomac conturează structura viitorului Guvern: trei vicepremieri și nume din zona diplomatică și tehnică ...
Grindeanu, după discuţia cu Tomac: „Viitorul guvern trebuie să schimbe din temelii modelul lui Bolojan de austeritate”
Grindeanu, după discuţia cu Tomac: „Viitorul guvern trebuie să schimbe din temelii modelul lui Bolojan ...
Tomac, după consultările cu PSD: Guvernul va evita noi poveri fiscale și va menține direcția prooccidentală a României
Tomac, după consultările cu PSD: Guvernul va evita noi poveri fiscale și va menține direcția prooccidentală ...
Studiu: Românii din marile orașe au cheltuit 383 de lei, în medie, la fiecare vizită la mall, în 2026
Studiu: Românii din marile orașe au cheltuit 383 de lei, în medie, la fiecare vizită la mall, în ...
Fritz: „Greu vedem o susținere”, decizia finală aparține partidului
Fritz: „Greu vedem o susținere”, decizia finală aparține partidului
Ministerul Finanțelor a atras 847,5 milioane de lei de la bănci printr-o emisiune de obligațiuni de stat
Ministerul Finanțelor a atras 847,5 milioane de lei de la bănci printr-o emisiune de obligațiuni de ...
PSD condiționează susținerea Guvernului Tomac de oprirea austerității și reluarea investițiilor
PSD condiționează susținerea Guvernului Tomac de oprirea austerității și reluarea investițiilor
Bolojan: Un guvern fără susținere politică explicită nu poate duce la capăt reformele de care România are nevoie
Bolojan: Un guvern fără susținere politică explicită nu poate duce la capăt reformele de care România ...
Eugen Tomac: „Îmi pun mare speranță în judecata corectă și cinstită a PNL pentru a-mi acorda un vot de încredere”
Eugen Tomac: „Îmi pun mare speranță în judecata corectă și cinstită a PNL pentru a-mi acorda ...