IKEA South East Europe (Croația, România, Serbia, Slovenia și Ucraina) anunță că Ekaterina Egorova a fost numită noul CEO al companiei și CSO (Chief Sustainability Officer) pentru regiune, începând cu 1 septembrie. Ekaterina îi va raporta lui Belén Frau, Director Adjunct Global Operațiuni Retail al grupului Ingka cu sediul în Malmo, Suedia.
Noul CEO al IKEA South East Europe are un palmares lung alături de companie, începând din 1998, când s-a alăturat IKEA în Rusia. Ea a deținut diverse roluri la nivel național, inclusiv cea de Market Manager, înainte de a se muta în Marea Britanie, unde a lucrat ca Market Area Manager pentru regiunea de Nord din IKEA UK și Irlanda.
Sara Del Fabbro, CEO-ul anterior al IKEA South East Europe, va accepta o nouă provocare în cadrul IKEA în calitate de Director Adjunct Global Operațiuni Retail al grupului Ingka. Va avea sediul în Malmo, Suedia și va gestiona și dezvolta operațiuni globale de vânzare cu amănuntul pentru IKEA.
În timpul mandatului Sarei în Europa de Sud-Est, IKEA s-a extins pe două noi piețe: Slovenia și Ucraina, cel mai mare magazin IKEA din regiune a fost deschis în București și, în ciuda pandemiei, compania a avut parte de o creștere constantă.
COMPANII, CARIERE
Noul CEO al IKEA South East Europe: Ekaterina Egorova
01 iulie 2021, ora 13:17
Comentariile acestui material
[+] Adauga comentariul tau (niciun comentariu publicat)
Numele complet:*
ex: Ion Popescu
Adresa de email:*
ex: [email protected]
Site personal:
ex: http://www.dailybusiness.ro/
Comentariul tau:*
ATENTIE! Camp obligatoriu.
Trimite Comentariul
Materialele zilei din COMPANII
14 aprilie 2022, ora 13:36 in Companii |
68 vizualizari |
0 comentarii
14 aprilie 2022, ora 13:49 in |
76 vizualizari |
0 comentarii
14 aprilie 2022, ora 13:40 in |
98 vizualizari |
0 comentarii
12 aprilie 2022, ora 15:51 in |
71 vizualizari |
0 comentarii
Ultima ora
- Arctic deschide in Romania un hub regional de piese de schimb care va deservi 23 de tari (joi, 12:29)
- Agroserv Mariuta: Afaceri de 68,4 milioane de lei in 2021, in crestere cu 40% (marti, 13:56)
- Razboiul din Ucraina si sanctiunile economice impuse Rusiei: temeri pentru o noua criza alimentara (joi, 11:45)
- Pregatirea casei pentru un atac nuclear pe timp de razboi (luni, 17:19)
- Cum vad succesul antreprenorii romani: 47% considera ca resursa umana este cea mai importanta (miercuri, 14:55)
- Coca-Cola HBC România își extinde portofoliul de cafea cu un nou brand, Caffè Vergnano (miercuri, 14:46)
- Agroland Agribusiness vizeaza vanzari de aproximativ 48 milioane de lei in 2022 (luni, 15:00)
- Coca Cola HBC Romania: Mihaela Hoffman devine Coffee & Premium Spirits Business Director (luni, 14:54)
- 2022, anul start-up-urilor in Romania (joi, 21:21)
- Turcii de la Karsan si-au prezentat autobuzul electric la Bucuresti. Modelul de 18 m va circula in Brasov si Timisoara (luni, 12:27)