- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Finante-Banci

BCR Banca pentru Locuinte acorda credite anticipate fara avans

08 May, 11:58 • adrian.mihaltianu
BCR Banca pentru Locuinte (BCR BpL) ofera clientilor credite anticipate in lei fara avans si dobanda fixa de 8% pe an, care la repartizarea contractului se transforma in credite locative cu dobanda fixa de 5% sau 6% pe an, pe toata perioada creditului.
BCR Banca pentru Locuinte acorda credite anticipate fara avans

„Marea majoritate a romanilor isi simt bugetul familiei afectat de criza economica si sunt mai retinuti in planificarea vacantelor, dar, in acelasi timp, peste 60% dintre acestia doresc sa isi renoveze locuinta si sa demareze proiectul de renovare cat mai repede”, a declarat Alexandru Ciobanu, presedintele BCR Banca pentru Locuinte.

Acesta a explicat ca pentru clientii care doresc sa isi cumpere o locuinta sau un teren, sa isi renoveze, sa isi modernizeze sau sa isi reabiliteze termic locuintele cat mai repede, BCR BpL ofera credite anticipate in lei, cu zero avans si cu o dobanda fixa de 8% pe an, pana la repartizarea contractului, cand acestea se vor transforma in credite locative in lei, cu dobanda fixa de 5% sau 6% pe an, in functie de tipul produsului ales.

Creditele anticipate, la fel ca si celelalte produse de creditare ale BCR BpL, se acorda fara comision pentru analiza dosarului si clientii pot beneficia de perioada maxima de acordare de 14 ani (4 ani credit anticipat, continuat prin 10 ani credit locativ).

Creditele acordate de BCR Banca pentru Locuinte pentru domeniul locativ au ca destinatii posibile: modernizarea, extinderea, cumpararea unei locuinte, a unei case sau a unui teren, refinantarea unor credite pentru domeniul locativ sau crearea unui avans pentru alte credite pentru domeniul locativ.

BCR Banca pentru Locuinte (BCR BpL) a obtinut anul trecut un [url= https://www.dailybusiness.ro/stiri-finante-banci/ce-banca-si-a-crescut-profitul-de-peste-6-ori-in-2011-75813/]profit net de peste 11,983 milioane de lei[/url], de peste 6 ori mai mare fata de anul precedent cand profitul a fost de 1,744 milioane de lei.

Banca a incheiat anul 2011 cu active totale de peste 950 milioane lei, cu peste 80% fata de finalul anului 2010. De asemenea, portofoliul de clienti a crescut de la 190.000 la finalul anului 2010, pana la peste 250.000 de clienti la finalul anului trecut.

BCR Banca pentru Locuinte, subsidiara a grupului BCR specializata in economisirea si creditarea domeniului locativ in sistem colectiv, a fost lansata in iulie 2008. Principalii actionari sunt Banca Comerciala Romana (BCR), Romania – actionar majoritar cu 80% din actiuni – si S Bausparkasse der oesterreichischen Sparkassen, banca specializata in economisire-creditare a Grupului Erste, Austria  – 20% din actiuni.

[b]Citeste si:[/b]

[url= https://www.dailybusiness.ro/stiri-finante-banci/ce-banca-si-a-crescut-profitul-de-peste-6-ori-in-2011-75813/ ]Ce banca si-a crescut profitul de peste 6 ori in 2011[/url]
[url=https://www.dailybusiness.ro/stiri-finante-banci/piata-bancilor-pentru-locuinte-in-plina-expansiune-sistemul-ar-suporta-inca-2-3-jucatori-noi-74628/]Piata bancilor pentru locuinte, in plina expansiune. Sistemul ar suporta inca 2-3 jucatori noi[/url]
[url=https://www.dailybusiness.ro/stiri-finante-banci/cum-evitam-noile-norme-bnr-credite-de-la-bancile-pentru-locuinte-74086/]Cum evitam noile norme BNR: Credite de la bancile pentru locuinte[/url]

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
ICCJ sesizează CCR privind legea pensiilor magistraților. Modificările, puse sub semnul întrebării
ICCJ sesizează CCR privind legea pensiilor magistraților. Modificările, puse sub semnul întrebării
Raportul Corpului de control despre criza apei de la Paltinu, discutat în ședința de Guvern
Raportul Corpului de control despre criza apei de la Paltinu, discutat în ședința de Guvern
Moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Bolojan a fost depusă la Parlament: „Un cadou” pentru Grindeanu
Moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Bolojan a fost depusă la Parlament: „Un cadou” pentru ...
Al patrulea sondaj pentru alegerile din Capitală. Băluță și Ciucu, la aproape egalitate
Al patrulea sondaj pentru alegerile din Capitală. Băluță și Ciucu, la aproape egalitate
De ce tot mai mulți medici recomandă RMN pentru evaluarea completă a pacienților
De ce tot mai mulți medici recomandă RMN pentru evaluarea completă a pacienților
Val de sesizări pentru scurgeri de gaze în București. Locatarii stau săptămâni fără alimentare după explozia din Rahova
Val de sesizări pentru scurgeri de gaze în București. Locatarii stau săptămâni fără alimentare ...
Horoscop 6 decembrie. Luna în Rac aduce tensiuni în relații și provocări emoționale pentru majoritatea zodiilor
Horoscop 6 decembrie. Luna în Rac aduce tensiuni în relații și provocări emoționale pentru majoritatea ...
Bruxelles, în tensiune maximă. Europa decide cum finanțează Ucraina și cum își protejează propriul viitor
Bruxelles, în tensiune maximă. Europa decide cum finanțează Ucraina și cum își protejează propriul ...
PIB în frână de motor. INS: România crește cu doar 1,4%, susținută aproape exclusiv de investițiile publice
PIB în frână de motor. INS: România crește cu doar 1,4%, susținută aproape exclusiv de investițiile ...
IT-ul pierde teren. Energia fotovoltaică devine noul domeniu cu salarii în creștere și cerere uriașă de specialiști
IT-ul pierde teren. Energia fotovoltaică devine noul domeniu cu salarii în creștere și cerere uriașă ...
Atac ucrainean în adâncul Rusiei. Port strategic și rafinărie lovite de drone în aceeași noapte
Atac ucrainean în adâncul Rusiei. Port strategic și rafinărie lovite de drone în aceeași noapte
Primul weekend de iarnă aduce vânt extrem și temperaturi neobișnuit de ridicate. Cod roșu în Caraș-Severin
Primul weekend de iarnă aduce vânt extrem și temperaturi neobișnuit de ridicate. Cod roșu în Caraș-Severin
BEC cere ștergerea clipului filmat la Cotroceni cu Drulă, Nicușor Dan și Voiculescu: Material „cu caracter electoral ilegal”
BEC cere ștergerea clipului filmat la Cotroceni cu Drulă, Nicușor Dan și Voiculescu: Material „cu ...
Aproape 1.000 de angajaţi concediaţi după ce încă o fabrică din România se închide. Noi investitori ar putea revitaliza zona
Aproape 1.000 de angajaţi concediaţi după ce încă o fabrică din România se închide. Noi investitori ...
Guvernul a majorat valoarea nominală a tichetelor de masă. De când vor încasa angajaţii români mai mulţi bani
Guvernul a majorat valoarea nominală a tichetelor de masă. De când vor încasa angajaţii români ...
Daniel Băluță promite transparență, dar după alegeri: „Voi prezenta toate documentele despre averea familiei mele”
Daniel Băluță promite transparență, dar după alegeri: „Voi prezenta toate documentele despre ...
Drone militare neidentificate au vizat avionul Volodimir Zelenski înainte de aterizare la Dublin
Drone militare neidentificate au vizat avionul Volodimir Zelenski înainte de aterizare la Dublin
Vaticanul menține interdicția pentru diaconatul feminin, dar studiile continuă
Vaticanul menține interdicția pentru diaconatul feminin, dar studiile continuă