- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro

Electroprecizia Sacele a trecut pe profit in S1

10 Sep, 07:24 • Redactia DailyBusiness
Electroprecizia Sacele (ELZY) a obtinut in primele sase luni ale anului un profit net de 2.656 lei, dupa ce in perioada similara din 2007 raportase o pierdere 895.035 lei.
Electroprecizia Sacele a trecut pe profit in S1

Afacerile companiei s-au ridicat in primul semestru al acestui an la 72,65 milioane lei (19,8 milioane euro), in crestere cu 5,6% fata de perioada similara de anul trecut, cand afacerile companei s-au cifrat la 68,79 milioane lei, potrivit rezultatelor semestriale publicate, marti, de companie.

Compania are un capital social de 42,49 milioane lei, divizat in 5,25 milioane actiuni, cu valoarea nominala de 8,10 lei, iar actionarii societatii sunt Intercom SA, cu o participatie de 49,56% si Asociatia PASEP, cu o detinere de 35,88%.

Societatea ce are ca obiect de activitate productia de motoare, generatoare si transformatoare electrice, iar titlurile companiei se tranzactioneaza la categoria de baza a pietei Rasdaq sub simbolul ELZY.

Electroprecizia Sacele are o valoare de piata de 32,78 milioane lei (9,16 milioane euro), potrivit ultimei cotatii, de 6,25 lei, stabilita in sedinta de marti.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
Nicușor Dan și șeful Curții de Conturi Europene au discutat la București despre controlul fondurilor UE și întărirea mecanismelor de audit
Nicușor Dan și șeful Curții de Conturi Europene au discutat la București despre controlul fondurilor ...
Donald Trump: „Va trebui să învățați să luptați pentru voi înșivă. SUA nu vor mai fi acolo să vă ajute, la fel cum nici voi nu ați fost pentru noi”
Donald Trump: „Va trebui să învățați să luptați pentru voi înșivă. SUA nu vor mai fi ...
Ungaria: Opoziția maghiară avansează în bastionele partidului Viktor Orbán
Ungaria: Opoziția maghiară avansează în bastionele partidului Viktor Orbán
Mirabela Grădinaru: Copiii se confruntă cu provocări din ce în ce mai subtile, dar mai periculoase ca oricând
Mirabela Grădinaru: Copiii se confruntă cu provocări din ce în ce mai subtile, dar mai periculoase ...
Procurorii DNA au găsit aproximativ 350.000 de euro la șeful ARR, Cristian Anton
Procurorii DNA au găsit aproximativ 350.000 de euro la șeful ARR, Cristian Anton
EY România: Declarația Unică va fi precompletată din 2026, dar contribuabilii rămân responsabili pentru verificarea datelor
EY România: Declarația Unică va fi precompletată din 2026, dar contribuabilii rămân responsabili ...
Guvernul se reunește în ședință extraordinară pentru prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază
Guvernul se reunește în ședință extraordinară pentru prelungirea plafonării adaosului comercial ...
SUA atacă o instalație nucleară iraniană, în timp ce Teheranul lovește un petrolier în largul coastei Dubaiului
SUA atacă o instalație nucleară iraniană, în timp ce Teheranul lovește un petrolier în largul ...
Secretarul de stat american Marco Rubio avertizează Iranul și promite redeschiderea Strâmtorii Ormuz
Secretarul de stat american Marco Rubio avertizează Iranul și promite redeschiderea Strâmtorii Ormuz
Pentagonul respinge acuzațiile privind posibile investiții ale lui Pete Hegseth în industria de apărare înainte de conflictului cu Iranul
Pentagonul respinge acuzațiile privind posibile investiții ale lui Pete Hegseth în industria de apărare ...
Legea bugetului de stat pe 2026 a intrat în vigoare. Finanțele indică accelerarea investițiilor și consolidare fiscală prudentă
Legea bugetului de stat pe 2026 a intrat în vigoare. Finanțele indică accelerarea investițiilor și ...
Leavitt: Trump poate lua în considerare o contribuţie din partea ţărilor arabe la costul războiului
Leavitt: Trump poate lua în considerare o contribuţie din partea ţărilor arabe la costul războiului