- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Finante-Banci

EximBank va relansa serviciul de Internet banking

20 Oct, 11:48 • Redactia DailyBusiness
EximBank va relansa serviciul de Internet banking, pentru simplificarea procedurilor si diminuarea timpului de vizualizare a tranzactiilor, au anuntat, marti, reprezentantii bancii.
EximBank va relansa serviciul de Internet banking

Pentru toti agentii economici care utilizeaza e-ximBanking, abonamentul ramane gratuit, trecerea la varianta imbunatatita facandu-se fara costuri suplimentare pentru clienti, se arata in comunicat.

„Relansarea seviciului de Internet banking este parte integranta a programului de simplificare a procedurilor si de reducere a timpului de raspuns la solicitarile clientilor pe care EximBank il deruleaza in aceasta perioada”, a spus Ionut Costea, presedintele EximBank.

Noua aplicatie este disponibila 24 de ore din 24, 7 zile pe saptamana.

Utilizatorii e-ximBanking pot efectua plati in lei si valuta, au posibilitatea de a constitui sau lichida depozite si pot transfera date din sau in sistemul propriu de evidenta financiar contabila. De asemenea, serviciul ofera posibilitatea obtinerii de informatii referitoare la situatia conturilor curente, a depozitelor la termen, a creditelor proprii, precum si informatii despre ratele de dobanda practicate de EximBank si cursurile valutare.

Banca de Export-Import a Romaniei EximBank este o institutie specializata prin care se deruleaza activitati de sustinere a mediului de afaceri romanesc si a tranzactiilor internationale. EximBank ofera finantari, cofinantari, refinantari, asigurari, reasigurari, garantii destinate sa contribuie la: dezvoltarea infrastructurii si a utilitatilor de interes public, dezvoltarea regionala, sustinerea activitatii de cercetare-dezvoltare, protectia mediului inconjurator.

Banca are 11 unitati teritoriale in Bucuresti, Bacau, Brasov, Constanta, Cluj, Craiova, Timisoara, Buzau, Oradea, Deva si Alba Iulia.

Activele EximBank au urcat in primele 8 luni ale acestui an la 4 miliarde lei, cu aproape 40% mai mult fata de finalul anului trecut, expunerea totala a bancii majorandu-se in aceeasi perioada cu 22% pana la 1,028 miliarde lei, de la 843 milioane lei cat era la sfarsitul lui 2008.

Totodata, EximBank si-a majorat cota de piata, de la 0,94% la finele lui 2008, pana la 1,24% la sfarsitul lunii august 2009, conform bancii.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
Probleme în clanul Corduneanu! Ramona Corduneanu, cu recuperatorii pe urmele sale. Soția lui Adrian „Beleaua”, implicată într-un nou dosar
Probleme în clanul Corduneanu! Ramona Corduneanu, cu recuperatorii pe urmele sale. Soția lui Adrian ...
Schimbări importante în noul Mers al Trenurilor! Legături directe București – Budapesta, trenuri sezoniere spre Bulgaria, reluarea circulației până la Viena
Schimbări importante în noul Mers al Trenurilor! Legături directe București – Budapesta, trenuri ...
Diana Buzoianu, chemată la Ora Guvernului. AUR acuză „dezastrul de la Paltinu” și cere explicații urgente
Diana Buzoianu, chemată la Ora Guvernului. AUR acuză „dezastrul de la Paltinu” și cere explicații ...
Ilie Bolojan se întâlneşte marţi cu ministrul Apărării al Germaniei, Boris Pistorius, la baza de la Kogălniceanu
Ilie Bolojan se întâlneşte marţi cu ministrul Apărării al Germaniei, Boris Pistorius, la baza de ...
Ciprian Ciucu vrea să transforme Bucureştiul într-un „oraş al bicicliştilor şi pietonilor”. Cum vrea noul primar să rezolve problema parcărilor
Ciprian Ciucu vrea să transforme Bucureştiul într-un „oraş al bicicliştilor şi pietonilor”. ...
Trump pune sub semnul întrebării acordul istoric de 72 miliarde de dolari dintre Netflix și Warner. ”Ar putea fi o problemă”
Trump pune sub semnul întrebării acordul istoric de 72 miliarde de dolari dintre Netflix și Warner. ...
Duelul cozonacilor de Crăciun: Sorin Bontea vs Cătălin Scărlătescu. Care este rețeta câștigătoare
Duelul cozonacilor de Crăciun: Sorin Bontea vs Cătălin Scărlătescu. Care este rețeta câștigătoare
Nicușor Dan îl felicită pe Ciprian Ciucu pentru câștigarea Capitalei. ”Trebuie să-i dăm acum mijloacele de a guverna orașul”
Nicușor Dan îl felicită pe Ciprian Ciucu pentru câștigarea Capitalei. ”Trebuie să-i dăm acum ...
Ludovic Orban avertizează: „Puterea corupe”. Mesaj către Nicușor Dan și susținere pentru Ciprian Ciucu
Ludovic Orban avertizează: „Puterea corupe”. Mesaj către Nicușor Dan și susținere pentru Ciprian ...
Aproximativ 1.200 de blocuri din București rămân fără căldură. Termoenergetica anunță lucrări masive de reparații și modernizare
Aproximativ 1.200 de blocuri din București rămân fără căldură. Termoenergetica anunță lucrări ...
CINE va fi interimar la șefia Sectorului 6, în locul lui Ciucu, până la alegerea noului edil. Este expert al Băncii Mondiale
CINE va fi interimar la șefia Sectorului 6, în locul lui Ciucu, până la alegerea noului edil. Este ...
Un bărbat și o femeie, reținuți după ce au făcut cumpărături de 20.000 de lei cu un card furat
Un bărbat și o femeie, reținuți după ce au făcut cumpărături de 20.000 de lei cu un card furat
Ciprian Ciucu: Pregătirea bugetului, cea mai mare provocare la început de mandat
Ciprian Ciucu: Pregătirea bugetului, cea mai mare provocare la început de mandat
Orașul din România care va subvenționa abonamentele pentru transport public ale studenților, începând din 2025. Ce alte orașe oferă astfel de beneficii tinerilor
Orașul din România care va subvenționa abonamentele pentru transport public ale studenților, începând ...
Cine este și cât câștigă soția lui Ciprian Ciucu. ”Am trecut prin multe împreună, vorbim mult, mă înțelege”
Cine este și cât câștigă soția lui Ciprian Ciucu. ”Am trecut prin multe împreună, vorbim mult, ...
Discrepanțe uriașe la achiziția microbuzelor electrice pentru elevi. Pîslaru sesizează Parchetul European
Discrepanțe uriașe la achiziția microbuzelor electrice pentru elevi. Pîslaru sesizează Parchetul ...
Viktor Orban crede că aderarea Ucrainei la UE ar putea declanșa un război cu Rusia
Viktor Orban crede că aderarea Ucrainei la UE ar putea declanșa un război cu Rusia
Fritz, după scorul catastrofal obținut de Drulă la alegeri: ”Am pierdut o bătălie, puteam mai mult” / ”Nu ieșim din politică și de la guvernare”
Fritz, după scorul catastrofal obținut de Drulă la alegeri: ”Am pierdut o bătălie, puteam mai ...