- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro

Heineken Romania are doi directori noi

03 Feb, 15:40 • Redactia DailyBusiness
Liana Petre (foto) si Paul Markovits se alatura echipei de management a Heineken Romania, incepand cu luna februarie, pe posturile de director de resurse umane si, respectiv director de marketing.
Heineken Romania are doi directori noi

Liana Petre este noul director de resurse umane care il inlocuieste pe Eduard Radu, care a detinut aceasta pozitie din septembrie 2007. Incepand cu luna aceasta, Eduard Radu ocupa pozitia de sales capabilities manager, in cadrul Heineken Romania.

Noul director de resurse umane are o experienta de peste 10 ani in managementul resurselor umane, top management, precum si domeniul comercial.

Inainte de a se alatura echipei Heineken Romania, Liana Petre a ocupat pozitia de director general interimar in cadrul companiei GrECo International si a avut in raspunderea sa dezvoltarea si implementarea planurilor de business ale companiei. Anterior acestei pozitii, ea a fost manager resurse umane la Provident Financial Romania, in perioada 2006 – 2009, precum si a companiei Lear Corporation Romania, in perioada 2003 – 2006.

Paul Markovits este noul director de marketing al Heineken Romania, incepand cu data de 15 februarie 2010. El il inlocuieste pe Marius Melesteu, care a detinut aceasta pozitie in perioada 2005 – 2009 si care a decis sa aleaga o noua oportunitate in cariera.

Noul director de marketing are o experienta de peste 17 ani in marketing strategic pe pietele internationale, cu precadere pe cele din Europa Centrala si de Est. Anterior acestei numiri, el a ocupat diferite pozitii de top management, printre care senior director brand and communication in cadrul Vodafone Romania (aprilie 2007 – noiembrie 2008), senior brand manager si consumer & market knowledge department leader in cadrul Procter & Gamble Europe si Procter&Gamble Romania, in perioada 1995 – 2007.

Paul Markovits a absolvit Univesitatea Politehnica din Bucuresti si California State University Chico si vobeste fluent 4 limbi straine. Liana Petre este absolventa a facultatii Lucian Blaga din Sibiu – specializarea Stiinte Economice – si a Universitatii Tehnice din Timis si detine numeroase certificari in Managementul Resurselor Umane, eliberate de institutii de profil din tara si din strainatate.

Portofoliul Heineken Romania cuprinde marcile Heineken, Ciuc Premium, Golden Brau, Neumarkt, Bucegi, Edelweiss (import), Zipfer (import), Gosser, Schlossgold, Silva, Gambrinus, Harghita si Hategana. Heineken Romania are patru fabrici in Miercurea Ciuc, Constanta, Craiova, Targu Mures.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
CCR amână din nou decizia privind pensiile speciale. Comisia Europeană analizează suspendarea a 231 de milioane de euro din PNRR
CCR amână din nou decizia privind pensiile speciale. Comisia Europeană analizează suspendarea a 231 ...
România își reafirmă sprijinul pentru Ucraina. Întâlnire la Bruxelles între Radu Miruță și omologul ucrainean
România își reafirmă sprijinul pentru Ucraina. Întâlnire la Bruxelles între Radu Miruță și ...
România vrea trenuri pe hidrogen și producție locală de material rulant, în parteneriat cu Hyundai Rotem
România vrea trenuri pe hidrogen și producție locală de material rulant, în parteneriat cu Hyundai ...
ANAF poate declara firmele inactive dacă nu depun situațiile financiare în termen
ANAF poate declara firmele inactive dacă nu depun situațiile financiare în termen
Companiile americane vor să continue investițiile în România, anunță Nicușor Dan
Companiile americane vor să continue investițiile în România, anunță Nicușor Dan
Zelenski pe afișele electorale din Ungaria: Cum transformă Viktor Orban războiul într-un instrument de campanie
Zelenski pe afișele electorale din Ungaria: Cum transformă Viktor Orban războiul într-un instrument ...
SUA: Pentagonul va integra ChatGPT în propria platformă de lucru – GenAI.mil
SUA: Pentagonul va integra ChatGPT în propria platformă de lucru – GenAI.mil
Bolojan vrea să oblige medicii să rămână în România. Specialiștii avertizează asupra riscurilor
Bolojan vrea să oblige medicii să rămână în România. Specialiștii avertizează asupra riscurilor
Nicușor Dan participă la prima reuniune informală a Consiliului European din 2026 pe tema competitivității UE
Nicușor Dan participă la prima reuniune informală a Consiliului European din 2026 pe tema competitivității ...
CAB respinge cererea de suspendare din funcție a judecătorilor CCR Mihai Busuioc și Dacian Dragoș
CAB respinge cererea de suspendare din funcție a judecătorilor CCR Mihai Busuioc și Dacian Dragoș
Medicii rezidenți resping propunerea lui Bolojan: „Motivați, nu obligați”
Medicii rezidenți resping propunerea lui Bolojan: „Motivați, nu obligați”
Nicușor Dan obține la CCR respingerea legii privind concesionarea directă a locurilor de veci și modificarea Legii minelor
Nicușor Dan obține la CCR respingerea legii privind concesionarea directă a locurilor de veci și ...
Cseke Attila: Proiectul privind reforma administrației este ajustat spre a fi adoptat prin ordonanță de urgență
Cseke Attila: Proiectul privind reforma administrației este ajustat spre a fi adoptat prin ordonanță ...
Vreme schimbătoare în România. Încălzire până sâmbătă, apoi vreme rece și precipitații mixte
Vreme schimbătoare în România. Încălzire până sâmbătă, apoi vreme rece și precipitații mixte
Strasbourg: UE trebuie să elimine obstacolele din piața unică pentru a deveni un „veritabil gigant global”, spune von der Leyen
Strasbourg: UE trebuie să elimine obstacolele din piața unică pentru a deveni un „veritabil gigant ...
Tudorel Toader: România nu va pierde fondurile europene, în ciuda amânărilor CCR privind pensiile magistraților
Tudorel Toader: România nu va pierde fondurile europene, în ciuda amânărilor CCR privind pensiile ...
Bolojan: Centrele militare județene ar urma să treacă în administrarea Ministerului Apărării în 2027
Bolojan: Centrele militare județene ar urma să treacă în administrarea Ministerului Apărării în 2027
Criză fără sfârșit la Curtea de Argeș. Zeci de mii de oameni, fără apă potabilă de patru luni
Criză fără sfârșit la Curtea de Argeș. Zeci de mii de oameni, fără apă potabilă de patru luni