- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Finante-Banci

Porsche Asigurari isi extinte politele Casco si pentru masinile cumparate prin credit sau cash

27 Oct, 12:09 • Redactia DailyBusiness
Porsche Finance Group extinde oferta Porsche Asigurari, prin introducerea politelelor de asigurare Casco si pentru autovehiculele noi achizitionate prin creditul oferit de Porsche Bank sau prin plata intregrala (cash), a anuntat, marti, compania.
Porsche Asigurari isi extinte politele Casco si pentru masinile cumparate prin credit sau cash

Anterior, compania oferea polite Casco numai pentru masinile noi achizitionate prin contracte de leasing.

„Noua polita de asigurare Casco pentru Cash & Credit a fost conceputa pentru a veni in completarea solutiilor financiare oferite de Porsche Finance Group”, a declarat Kurt Leitner (foto), CEO al Porsche Finance Group.

„Astfel, persoanele care doresc sa achizitioneze autoturisme apartinand marcilor holdingului Porsche prin credit sau cash au acum posibilitatea de a incheia polita de asigurare direct in showroom”, a explicat Kurt Leitner.

Polita Casco incheiata prin Porsche Asigurari este valabila in intreaga Europa, iar titularul nu este nevoit sa plateasca prime suplimentare atunci cand calatoreste in alte tari, indiferent de compania care ofera asigurarea RCA.

Suma maxima asigurata este de 150.000 euro, pentru care Porsche Asigurari ofera produsul standard.

In cazul politelor Cash, tariful este determinat in functie de orasul in care asiguratul are domiciliul sau sediul social, varsta asiguratului, facandu-se de asemenea o diferentiere de tarif intre persoanele fizice si juridice.

Porsche Asigurari a incheiat 3.481 de polite intr-un an

Porsche Asigurari, companie lansata in octombrie 2008, a incheiat pana in septembrie 2009 in numar de 3.481 polite de asigurare, oferind pentru inceput un singur produs – asigurarea full-Casco pentru masinile noi achizitionate prin contracte de leasing.

In doar un an de activitate pe piata romaneasca, Porsche Asigurari a atins deja o cota de 5% din portofoliul de contracte de asigurare incheiate de grup.

Clientii care opteaza pentru polita de asigurare Casco oferita de Porsche Asigurari beneficiaza de asistenta rutiera non-stop si decontarea direct catre service-urile auto ale grupului Porsche a contravalorii reparatiilor efectuate ca urmare a producerii unui eveniment.

Porsche Asigurari ofera asigurare Casco pentru o gama variata de riscuri, inclusiv riscuri speciale cum ar fi avariile la instalatia electrica provocate de muscaturile de animale, avariile cauzate de vandalism, chei pierdute sau furate etc.

Porsche Finance Group se ocupa cu finantarea autoturismelor apartinand marcilor holdingului: Volkswagen, Seat, Skoda, Audi, Bentley si Porsche. Grupul este prezent pe piata romaneasca din 1999 si include 5 companii: Porsche Leasing, Porsche Bank, Porsche Broker de Asigurare, Porsche Mobility si Porsche Asigurari.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
Probleme în clanul Corduneanu! Ramona Corduneanu, cu recuperatorii pe urmele sale. Soția lui Adrian „Beleaua”, implicată într-un nou dosar
Probleme în clanul Corduneanu! Ramona Corduneanu, cu recuperatorii pe urmele sale. Soția lui Adrian ...
Schimbări importante în noul Mers al Trenurilor! Legături directe București – Budapesta, trenuri sezoniere spre Bulgaria, reluarea circulației până la Viena
Schimbări importante în noul Mers al Trenurilor! Legături directe București – Budapesta, trenuri ...
Diana Buzoianu, chemată la Ora Guvernului. AUR acuză „dezastrul de la Paltinu” și cere explicații urgente
Diana Buzoianu, chemată la Ora Guvernului. AUR acuză „dezastrul de la Paltinu” și cere explicații ...
Ilie Bolojan se întâlneşte marţi cu ministrul Apărării al Germaniei, Boris Pistorius, la baza de la Kogălniceanu
Ilie Bolojan se întâlneşte marţi cu ministrul Apărării al Germaniei, Boris Pistorius, la baza de ...
Ciprian Ciucu vrea să transforme Bucureştiul într-un „oraş al bicicliştilor şi pietonilor”. Cum vrea noul primar să rezolve problema parcărilor
Ciprian Ciucu vrea să transforme Bucureştiul într-un „oraş al bicicliştilor şi pietonilor”. ...
Trump pune sub semnul întrebării acordul istoric de 72 miliarde de dolari dintre Netflix și Warner. ”Ar putea fi o problemă”
Trump pune sub semnul întrebării acordul istoric de 72 miliarde de dolari dintre Netflix și Warner. ...
Duelul cozonacilor de Crăciun: Sorin Bontea vs Cătălin Scărlătescu. Care este rețeta câștigătoare
Duelul cozonacilor de Crăciun: Sorin Bontea vs Cătălin Scărlătescu. Care este rețeta câștigătoare
Nicușor Dan îl felicită pe Ciprian Ciucu pentru câștigarea Capitalei. ”Trebuie să-i dăm acum mijloacele de a guverna orașul”
Nicușor Dan îl felicită pe Ciprian Ciucu pentru câștigarea Capitalei. ”Trebuie să-i dăm acum ...
Ludovic Orban avertizează: „Puterea corupe”. Mesaj către Nicușor Dan și susținere pentru Ciprian Ciucu
Ludovic Orban avertizează: „Puterea corupe”. Mesaj către Nicușor Dan și susținere pentru Ciprian ...
Aproximativ 1.200 de blocuri din București rămân fără căldură. Termoenergetica anunță lucrări masive de reparații și modernizare
Aproximativ 1.200 de blocuri din București rămân fără căldură. Termoenergetica anunță lucrări ...
CINE va fi interimar la șefia Sectorului 6, în locul lui Ciucu, până la alegerea noului edil. Este expert al Băncii Mondiale
CINE va fi interimar la șefia Sectorului 6, în locul lui Ciucu, până la alegerea noului edil. Este ...
Un bărbat și o femeie, reținuți după ce au făcut cumpărături de 20.000 de lei cu un card furat
Un bărbat și o femeie, reținuți după ce au făcut cumpărături de 20.000 de lei cu un card furat
Ciprian Ciucu: Pregătirea bugetului, cea mai mare provocare la început de mandat
Ciprian Ciucu: Pregătirea bugetului, cea mai mare provocare la început de mandat
Orașul din România care va subvenționa abonamentele pentru transport public ale studenților, începând din 2025. Ce alte orașe oferă astfel de beneficii tinerilor
Orașul din România care va subvenționa abonamentele pentru transport public ale studenților, începând ...
Cine este și cât câștigă soția lui Ciprian Ciucu. ”Am trecut prin multe împreună, vorbim mult, mă înțelege”
Cine este și cât câștigă soția lui Ciprian Ciucu. ”Am trecut prin multe împreună, vorbim mult, ...
Discrepanțe uriașe la achiziția microbuzelor electrice pentru elevi. Pîslaru sesizează Parchetul European
Discrepanțe uriașe la achiziția microbuzelor electrice pentru elevi. Pîslaru sesizează Parchetul ...
Viktor Orban crede că aderarea Ucrainei la UE ar putea declanșa un război cu Rusia
Viktor Orban crede că aderarea Ucrainei la UE ar putea declanșa un război cu Rusia
Fritz, după scorul catastrofal obținut de Drulă la alegeri: ”Am pierdut o bătălie, puteam mai mult” / ”Nu ieșim din politică și de la guvernare”
Fritz, după scorul catastrofal obținut de Drulă la alegeri: ”Am pierdut o bătălie, puteam mai ...