- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Media & Advertising

BMG readuce pe hartie revistele relocate temporar in online

20 Feb, 15:42 • Redactia DailyBusiness
Business Media Group (BMG) anunta ca, in urma unei eficientizari a costurilor de productie si a redefinirii strategiei de publishing, va relua editiile in print ale publicatiilor BIZ si Business Review mai repede decat era preconizat initial, din 1 martie, si nu din aprilie. Pentru BusinessWeek nu se va intrerupe deloc aparitia in format tiparit, au precizat oficialii BMG.
BMG readuce pe hartie revistele relocate temporar in online

Grupul a anuntat saptamana trecuta ca va recurge la relocarea temporara a celor trei publicatii pe online, din cauza instabilitatii pietei de media si a bugetelor de publicitate reduse.

„Un motivator important au fost mesajele de sustinere primite atat din partea advertiserilor cu care avem o relatie de lunga durata, cat mai ales atitudinea si incurajarile cititorilor celor trei publicatii, care ne-au facut sa cautam solutii cat mai rapid posibil” declara Rachad El Jisr, Publisher Business Media Group.

Editiile digitale ale revistelor pot fi vizualizate pe site-urile www.businessweekromania.ro, www.gandestebiz.ro si www.business-review.ro iar de la 1 martie ele vor fi disponibile in paralel cu editiile tiparite.

Prin editiile digitale, continutul editorial va fi accesat de catre un numar mai mare de cititori decat cel din varianta print, iar abonatii vor avea posibilitatea de a downloada revistele in intregime.

Preluata de Business Media Group sub licenta de la McGrawHill International, BusinessWeek apare in Romania din mai 2006.

Biz are o aparitie bilunara, sub format glossy, lansata in Romania in urma cu 9 ani.

Business Review, saptamanal de afaceri in limba engleza, este primul proiect editorial al Business Media Group.

Business Media Group (BMG) este un grup independent de media, fondat in 1995 care editeaza saptamanalul in limba engleza Business Review, revista de afaceri Biz si BusinessWeek Romania. Pe langa acestea, Business Media Group organizeaza evenimente ca Zilele Biz, BizForum, Business Review Forum, BizAcademy.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
Nicușor Dan și șeful Curții de Conturi Europene au discutat la București despre controlul fondurilor UE și întărirea mecanismelor de audit
Nicușor Dan și șeful Curții de Conturi Europene au discutat la București despre controlul fondurilor ...
Donald Trump: „Va trebui să învățați să luptați pentru voi înșivă. SUA nu vor mai fi acolo să vă ajute, la fel cum nici voi nu ați fost pentru noi”
Donald Trump: „Va trebui să învățați să luptați pentru voi înșivă. SUA nu vor mai fi ...
Ungaria: Opoziția maghiară avansează în bastionele partidului Viktor Orbán
Ungaria: Opoziția maghiară avansează în bastionele partidului Viktor Orbán
Mirabela Grădinaru: Copiii se confruntă cu provocări din ce în ce mai subtile, dar mai periculoase ca oricând
Mirabela Grădinaru: Copiii se confruntă cu provocări din ce în ce mai subtile, dar mai periculoase ...
Procurorii DNA au găsit aproximativ 350.000 de euro la șeful ARR, Cristian Anton
Procurorii DNA au găsit aproximativ 350.000 de euro la șeful ARR, Cristian Anton
EY România: Declarația Unică va fi precompletată din 2026, dar contribuabilii rămân responsabili pentru verificarea datelor
EY România: Declarația Unică va fi precompletată din 2026, dar contribuabilii rămân responsabili ...
Guvernul se reunește în ședință extraordinară pentru prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază
Guvernul se reunește în ședință extraordinară pentru prelungirea plafonării adaosului comercial ...
SUA atacă o instalație nucleară iraniană, în timp ce Teheranul lovește un petrolier în largul coastei Dubaiului
SUA atacă o instalație nucleară iraniană, în timp ce Teheranul lovește un petrolier în largul ...
Secretarul de stat american Marco Rubio avertizează Iranul și promite redeschiderea Strâmtorii Ormuz
Secretarul de stat american Marco Rubio avertizează Iranul și promite redeschiderea Strâmtorii Ormuz
Pentagonul respinge acuzațiile privind posibile investiții ale lui Pete Hegseth în industria de apărare înainte de conflictului cu Iranul
Pentagonul respinge acuzațiile privind posibile investiții ale lui Pete Hegseth în industria de apărare ...
Legea bugetului de stat pe 2026 a intrat în vigoare. Finanțele indică accelerarea investițiilor și consolidare fiscală prudentă
Legea bugetului de stat pe 2026 a intrat în vigoare. Finanțele indică accelerarea investițiilor și ...
Leavitt: Trump poate lua în considerare o contribuţie din partea ţărilor arabe la costul războiului
Leavitt: Trump poate lua în considerare o contribuţie din partea ţărilor arabe la costul războiului