- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Media & Advertising

Realitatea TV, lider de audienta in timpul exit-poll-ului de duminica

02 Dec, 12:11 • Redactia DailyBusiness
Inchiderea votului de duminica a pozitionat Realitatea TV pe prima pozitie in topul audientelor, televiziunea inregistrand la ora 21.00, momentul inchiderii urnelor, un rating de 7,7%, urmata de Pro TV cu 4,8% si Antena 3 de 3,5%, conform datelor furnizate de GfK Romania.
Realitatea TV, lider de audienta in timpul exit-poll-ului de duminica

Pe parcursul intregii zile de alegeri parlamentare, liderul de audienta a fost Pro TV, cu o audienta media de 2,7%, urmat de Antena 1, cu 2,4%, si Realitatea TV, cu o audienta medie de 2,3%.

La ora 21:00, in momentul exit-poll-ului, Realitatea TV a fost lider de audienta, circa 879.000 de telespectatori din mediul urban (7,7%) vizionand postul TV patronat de Sorin Ovidiu Vantu, in acelasi timp Pro TV inregistrand o audienta de 4,8%, Antena 3 de 3,5% si TVR1 de 1,4%.

Realitatea TV este parte a trustului Realitatea-Catavencu, care mai detine, printre altele, posturile Romantica TV si The Money Channel, retelele Radio Guerrilla si Realitatea FM, agentia de presa NewsIn si publicatiile „Academia Catavencu”, „Cotidianul”, „Business Standard” si „Money Express”.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
Nicușor Dan și șeful Curții de Conturi Europene au discutat la București despre controlul fondurilor UE și întărirea mecanismelor de audit
Nicușor Dan și șeful Curții de Conturi Europene au discutat la București despre controlul fondurilor ...
Donald Trump: „Va trebui să învățați să luptați pentru voi înșivă. SUA nu vor mai fi acolo să vă ajute, la fel cum nici voi nu ați fost pentru noi”
Donald Trump: „Va trebui să învățați să luptați pentru voi înșivă. SUA nu vor mai fi ...
Ungaria: Opoziția maghiară avansează în bastionele partidului Viktor Orbán
Ungaria: Opoziția maghiară avansează în bastionele partidului Viktor Orbán
Mirabela Grădinaru: Copiii se confruntă cu provocări din ce în ce mai subtile, dar mai periculoase ca oricând
Mirabela Grădinaru: Copiii se confruntă cu provocări din ce în ce mai subtile, dar mai periculoase ...
Procurorii DNA au găsit aproximativ 350.000 de euro la șeful ARR, Cristian Anton
Procurorii DNA au găsit aproximativ 350.000 de euro la șeful ARR, Cristian Anton
EY România: Declarația Unică va fi precompletată din 2026, dar contribuabilii rămân responsabili pentru verificarea datelor
EY România: Declarația Unică va fi precompletată din 2026, dar contribuabilii rămân responsabili ...
Guvernul se reunește în ședință extraordinară pentru prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază
Guvernul se reunește în ședință extraordinară pentru prelungirea plafonării adaosului comercial ...
SUA atacă o instalație nucleară iraniană, în timp ce Teheranul lovește un petrolier în largul coastei Dubaiului
SUA atacă o instalație nucleară iraniană, în timp ce Teheranul lovește un petrolier în largul ...
Secretarul de stat american Marco Rubio avertizează Iranul și promite redeschiderea Strâmtorii Ormuz
Secretarul de stat american Marco Rubio avertizează Iranul și promite redeschiderea Strâmtorii Ormuz
Pentagonul respinge acuzațiile privind posibile investiții ale lui Pete Hegseth în industria de apărare înainte de conflictului cu Iranul
Pentagonul respinge acuzațiile privind posibile investiții ale lui Pete Hegseth în industria de apărare ...
Legea bugetului de stat pe 2026 a intrat în vigoare. Finanțele indică accelerarea investițiilor și consolidare fiscală prudentă
Legea bugetului de stat pe 2026 a intrat în vigoare. Finanțele indică accelerarea investițiilor și ...
Leavitt: Trump poate lua în considerare o contribuţie din partea ţărilor arabe la costul războiului
Leavitt: Trump poate lua în considerare o contribuţie din partea ţărilor arabe la costul războiului