- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Media & Advertising

ProTV, TVR 1 si Antena 1, cele mai vizionate posturi TV in noiembrie

03 Dec, 17:06 • Redactia DailyBusiness
Pro TV ocupa prima pozitie ca audienta la nivel national in luna noiembrie, fiind urmarit, in medie, de 533.000 de persoane, TVR 1 se afla pe locul 2, cu o medie de 373.000 de telespectatori, iar Antena 1 pe 3, cu o medie de 359.000 de telespectatori, potrivit TNS-AGB.
ProTV, TVR 1 si Antena 1, cele mai vizionate posturi TV in noiembrie

In luna noiembrie, la nivel national, Pro TV raporteaza o cota medie de piata de 14,7%, TVR 1 de 10,3%, iar Antena 1 a inregistrat o medie de piata de 9,9%.

La nivel urban, prima pozitie este ocupata tot de Pro TV, cu 287.000 de telespectori si o cota de piata de 16,2%, pe locul 2 s-a aflat Antena 1, cu 185.000 de telespectatori si o cota de piata de 10,4%, iar pe 3 s-a situat postul Acasa TV, cu aproximativ 133.000 de telespectatori si o cota de piata de 7,5%, relateaza NewsIn.

Tot potrivit TNS-AGB, Realitatea TV a fost, in noiembrie, cel mai urmarit post de stiri din Romania, urmat de Antena 3 si N24.

In noiembrie, Realitatea TV a numarat la nivel national, in medie, 132.000 de telespectatori si a raportat o cota de piata de 3,6%.

Antena 3, postul clasat pe pozitia a doua, a fost urmarit, in medie, la nivel national, de 67.000 de telespectatori si a avut o cota de piata de 1,9%. Pe locul trei s-a clasat postul N24, care a fost urmarit, in medie, de 33.000 de telespectatori si a avut o cota de piata de 0,9%.

Datele TNS-AGB International sunt furnizate de Autoritatea Romana pentru Masurarea Audientei (ARMA), organizatie alcatuita din principalele statii de televiziune, din clienti de publicitate si agentii de publicitate si media din Romania.

TNS-AGB International este compania de cercetare care masoara, in prezent, audienta posturilor TV din Romania.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
BNR: Decizia Consiliului Concurenţei legată de activitatea bancară pe piaţa monetară are nevoie de clarificări
BNR: Decizia Consiliului Concurenţei legată de activitatea bancară pe piaţa monetară are nevoie ...
PSD: Rămâne cum am stabilit: prim-ministrul demis Ilie Bolojan blochează toată România pentru că a pierdut puterea!
PSD: Rămâne cum am stabilit: prim-ministrul demis Ilie Bolojan blochează toată România pentru că ...
Coface: Insolvențele companiilor cresc la nivel global pe fondul tensiunilor geopolitice și al costurilor ridicate de finanțare
Coface: Insolvențele companiilor cresc la nivel global pe fondul tensiunilor geopolitice și al costurilor ...
Iranul susține că a închis Strâmtoarea Ormuz și avertizează SUA cu o escaladare majoră a conflictului
Iranul susține că a închis Strâmtoarea Ormuz și avertizează SUA cu o escaladare majoră a conflictului
Alexandru Nazare participă la reuniunile Eurogrup, BEI și ECOFIN la Luxemburg. Discuții despre deficit, investiții și fonduri europene
Alexandru Nazare participă la reuniunile Eurogrup, BEI și ECOFIN la Luxemburg. Discuții despre deficit, ...
Violențele anti-imigrație paralizează Belfastul: tunuri cu apă pe străzi, locuințe incendiate
Violențele anti-imigrație paralizează Belfastul: tunuri cu apă pe străzi, locuințe incendiate
Dosarul „10 August”: pronunţare amânată în procesul foştilor şefi ai Jandarmeriei
Dosarul „10 August”: pronunţare amânată în procesul foştilor şefi ai Jandarmeriei
Cupa Mondială FIFA 2026: Trei țări gazdă, 16 stadioane și cel mai amplu turneu din istorie
Cupa Mondială FIFA 2026: Trei țări gazdă, 16 stadioane și cel mai amplu turneu din istorie
Iulian Stanciu a vândut integral participația din eMAG către Prosus
Iulian Stanciu a vândut integral participația din eMAG către Prosus
BCE se pregătește să majoreze dobânda pentru prima dată după 2023, din cauza accelerării inflației în zona euro
BCE se pregătește să majoreze dobânda pentru prima dată după 2023, din cauza accelerării inflației ...
BVB deschide în creștere ședința de joi, BET urcă – 0,27% în debutul tranzacțiilor
BVB deschide în creștere ședința de joi, BET urcă – 0,27% în debutul tranzacțiilor
Inflația din SUA depășește 4% pentru prima dată în ultimii trei ani
Inflația din SUA depășește 4% pentru prima dată în ultimii trei ani
PNL nu susţine Guvernul Tomac
PNL nu susţine Guvernul Tomac
Eugen Tomac: „Guvernul propus va fi format din profesioniști și va urmări stabilitatea economică și menținerea direcției prooccidentale”
Eugen Tomac: „Guvernul propus va fi format din profesioniști și va urmări stabilitatea economică ...
Iranul atacă baze americane din Bahrain, Kuweit și Iordania după lovituri ale SUA asupra unor obiective militare din Teheran
Iranul atacă baze americane din Bahrain, Kuweit și Iordania după lovituri ale SUA asupra unor obiective ...