- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Știri interne

Loteria Română s-a digitalizat! Jocurile Românilor 6/49, 5/40 și Joker ale Loteriei Române sunt disponile ONLINE prin Amparcat.ro

21 Jul, 12:23 • Lupu Alexandra
Pentru prima dată în istoria Loteriei Române jucătorii pot achiziționa și online bilete la jocurile loteristice tradiționale Loto 6/49, Joker, Loto 5/40, Noroc, Noroc Plus și Super Noroc.
Loteria Română s-a digitalizat! Jocurile Românilor 6/49, 5/40 și Joker ale Loteriei Române sunt disponile ONLINE prin Amparcat.ro

Loteria Română a demarat încheierea de parteneriate pentru vânzarea biletelor loto, prin intermediul unor aplicații online, AMPARCAT.RO fiind prima aplicație care este în prezent disponibilă jucătorilor.

Aplicatia AmParcat este disponibila gratuit pe Play Store, App Store si HUAWEI AppGallery.

Prețul biletelor este același cu cel din agențiile loto, iar câștigurile se achită prin simpla prezentare cu ajutorul telefonului a biletului electronic achizitionat prin aplicatia AmParcat, ca și în cazul biletelor jucate în agențiile loto, conform Regulamentului privind organizarea și administrarea jocurilor de tip loto tradițional în vigoare, în orice agenție loto proprie sau mandatară/la casieriile reședință de județ/la sediile Punctelor de Lucru Județene sau la casieria centrală a Loteriei Române, în funcție de valoarea acestora.

Pana acum sunt aproximativ 3000 de castigatori ce au achizitionat bilete LOTO ONLINE! Numarul de castigatori cu bilete ONLINE creste simtitor la fiecare extragere.

”Prin acest proiect am creat posibilitatea jucătorilor de a fi doar la un click distanță de jocurile loto, răspunzând astfel exigențelor tuturor categoriilor de participanți, prioritatea noastră fiind îmbunătățirea permanentă a experienței jucătorilor în relația cu produsele companiei. Am sentimentul că împărtășim acest nou început împreună cu jucătorii noștri aceasta fiind doar una dintre etapele pe care le aveam de parcurs în ceea ce ne-am propus să realizăm în viitor.  Ionuț-Valeriu Andrei, Director General C.N. “Loteria Română” S.A.
Acum orice cetatean roman ce se afla pe teritoriul tarii poate sa isi incerece norcul prin achizitionarea biletului LOTO ONLINE prin Amparcat, fara sa mai trebuiasca sa se deplaseze catre un punct fizic de vanzare. Achizitionarea unui bilet LOTO este acum la cateva simple CLICK-uri distanta!

Vom reveni cu informatii despre evolutia digitalizarii Loteriei Romane si a functionalitatilor si serviciilor pe care le va pune la dispozitia cetatenilor in conformitate cu cele mentionate de Directorul General al C.N. “Loteria Română” S.A.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
Coreea de Sud va analiza aderarea la operațiunea americană din Ormuz
Coreea de Sud va analiza aderarea la operațiunea americană din Ormuz
Zi decisivă pentru Guvernul Bolojan: Parlamentul votează moțiunea de cenzură. Partidele și-au stabilit strategia de vot
Zi decisivă pentru Guvernul Bolojan: Parlamentul votează moțiunea de cenzură. Partidele și-au stabilit ...
Politico: Zelenski sugerează că dronele ucrainene ar putea amenința parada de Ziua Victoriei a președintelui Putin
Politico: Zelenski sugerează că dronele ucrainene ar putea amenința parada de Ziua Victoriei a președintelui ...
Nicușor Dan: Vreau să-i asigur pe români că țara va continua să păstreze traiectoria occidentală, statul va continua să funcționeze
Nicușor Dan: Vreau să-i asigur pe români că țara va continua să păstreze traiectoria occidentală, ...
La Gazzetta dello Sport: Antrenorul român Chivu părea o alegere de ultim moment, dar a reușit să devină lider
La Gazzetta dello Sport: Antrenorul român Chivu părea o alegere de ultim moment, dar a reușit să ...
Parlamentarii PSD se reunesc într-o ultimă ședință înainte de moțiune
Parlamentarii PSD se reunesc într-o ultimă ședință înainte de moțiune
Leul se depreciază accelerat: euro urcă la un nou maxim istoric de 5,1998 lei
Leul se depreciază accelerat: euro urcă la un nou maxim istoric de 5,1998 lei
Rezervele valutare ale BNR scad cu peste 2 mld. euro în aprilie, la 64,8 mld. euro; rezervele internaționale coboară la 78 mld. euro
Rezervele valutare ale BNR scad cu peste 2 mld. euro în aprilie, la 64,8 mld. euro; rezervele internaționale ...
Nicușor Dan la Erevan: Creșterea rezilienței energetice este o prioritate de maximă importanță
Nicușor Dan la Erevan: Creșterea rezilienței energetice este o prioritate de maximă importanță
8 ținute elegante cu pantaloni scurți de damă
8 ținute elegante cu pantaloni scurți de damă
Olanda își menține poziția de principal investitor străin în România, cu aproximativ 20% din investițiile directe, echivalentul a peste 25 miliarde de euro
Olanda își menține poziția de principal investitor străin în România, cu aproximativ 20% din investițiile ...
BVB a deschis ședința de luni în scădere, pe majoritatea indicilor. Rulaj de 11,4 milioane lei după prima jumătate de oră
BVB a deschis ședința de luni în scădere, pe majoritatea indicilor. Rulaj de 11,4 milioane lei după ...
Renault Group – reducere de 30% la acțiuni și titluri gratuite pentru angajați în 2026
Renault Group – reducere de 30% la acțiuni și titluri gratuite pentru angajați în 2026