Bolojan a promulgat legea care elimină șpaga pentru medici. Pacientii pot face donatii spitalelor
Președintele Ilie Bolojan a promulgat legea prin care se elimină șpaga din spitale. Pacienții vor putea face donațiile însă nu către medici, ci numai către unitatea medicală.