Un singur român a împrumutat statul cu 342 de milioane de lei. Ministerul Finanțelor îi oferă o dobândă uriașă în fiecare an
un singur investitor român a împrumutat statul cu 68 de milioane de euro. Dobânda neimpozabilă pe care o dă Ministerul Finanțelor în fiecare an este uriașă.