Auto

AAA Auto a incheiat un parteneriat cu 5 banci si 3 firme de leasing

26 Feb, 17:38 • Redactia DailyBusiness
Grupul AAA AUTO, dealerul de masini rulate cu cel mai mare volum de vanzari din Europa Centrala, a incheiat parteneriate cu 5 banci si 3 societati de leasing pentru a oferi finantare clientilor care doresc sa cumpere o masina de ocazie.
AAA Auto a incheiat un parteneriat cu 5 banci si 3 firme de leasing

Imprumuturile se pot contracta pe perioade intre 1 si 10 ani, cu sau fara avans. De asemenea, se pot incheia si contracte de leasing pe perioade de pana la 6 ani.

„Persoanele intre 18 si 70 de ani pot acum sa isi ia o masina de la noi pe credit sau in leasing”, a declarat Dariana Dima, manager pentru Servicii Financiare pentru AAA Auto in Romania.

Clientii pot sa-si rezerve masina dorita si au la dispozitie trei zile pentru a aduce documentele necesare finantarii. AAA Auto intocmeste apoi toate actele impreuna cu partenerul sau financiar si anunta clientul sa ridice masina cand finantarea este gata.

Optiunile de finantare sunt disponibile atat pentru persoane fizice, cat si pentru firme.

Clientii pot de asemenea sa cumpere produse aditionale cum ar fi asistenta rutiera, asigurare, covoare, etc. Compania este proprietarul tuturor masinilor expuse (in jur de 600) si ofera o garantie legala pe viata pentru provenienta masinii, precum si o garantie mecanica limitata, bazata pe testarea a 25 de parametri tehnici a masinilor sale.

Dealerul de masini second-hand a vandut in 2007 circa 2.700 de unitati in Romania si peste 80.000 de automobile la nivelul Europei Centrale si de Est (ECE).

AAA Auto a intrat pe piata din Romania in iunie 2005 si a vandut de atunci peste 5.000 de masini. Compania a realizat in 2007 o cifra de afaceri de 30 milioane euro, in crestere cu peste 20% fata de anul 2006.

Dealerul controleaza o retea de 46 de sucursale, in cinci tari: Republica Ceha, Slovacia, Romania, Ungaria si Polonia.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
OMV Petrom și-a majorat rezultatul operațional cu 21% în primul semestru, la 3 mld. lei
OMV Petrom și-a majorat rezultatul operațional cu 21% în primul semestru, la 3 mld. lei
Motorina depășește 10,5 lei/litru și atinge un nou maxim istoric
Motorina depășește 10,5 lei/litru și atinge un nou maxim istoric
Camera Deputaților se reunește vineri în plen pentru votul unor proiecte privind ajutoarele de stat și alte măsuri solicitate de Guvern
Camera Deputaților se reunește vineri în plen pentru votul unor proiecte privind ajutoarele de stat ...
SANITAS anunţă suspendarea grevei generale
SANITAS anunţă suspendarea grevei generale
UE a deblocat 3,47 miliarde de euro pentru Ucraina pentru achiziţionarea de drone, rachete şi avioane de luptă
UE a deblocat 3,47 miliarde de euro pentru Ucraina pentru achiziţionarea de drone, rachete şi avioane ...
PSD cere Comisiei Europene clarificări privind reforma salarizării pentru a proteja veniturile din educație și sănătate
PSD cere Comisiei Europene clarificări privind reforma salarizării pentru a proteja veniturile din ...
DNA a reținut-o pe Ana-Maria Badea, directoarea generală adjunctă a Direcției de Autorizare Jocuri de Noroc din ONJN pentru luare de mită
DNA a reținut-o pe Ana-Maria Badea, directoarea generală adjunctă a Direcției de Autorizare Jocuri ...
Transelectrica: Valul de caniculă și seceta vor crește presiunea asupra sistemului energetic, în special la orele de vârf
Transelectrica: Valul de caniculă și seceta vor crește presiunea asupra sistemului energetic, în ...
Protestul oierilor s-a mutat la Guvern după incidentele de la ANSVSA
Protestul oierilor s-a mutat la Guvern după incidentele de la ANSVSA
Nicușor Dan reafirmă sprijinul României pentru Republica Moldova, în timpul primei vizite a premierului Vasile Tofan
Nicușor Dan reafirmă sprijinul României pentru Republica Moldova, în timpul primei vizite a premierului ...
Bolojan, după întâlnirea cu premierul R. Moldova: „Avem atât o criză în domeniul energiei electrice, cât și una în domeniul combustibililor”
Bolojan, după întâlnirea cu premierul R. Moldova: „Avem atât o criză în domeniul energiei electrice, ...
Nuclearelectrica menține Unitatea 2 de la Cernavodă conectată la rețea
Nuclearelectrica menține Unitatea 2 de la Cernavodă conectată la rețea
Alertă cu bombă la Autoritatea Navală Română din Portul Constanța; clădirea a fost evacuată
Alertă cu bombă la Autoritatea Navală Română din Portul Constanța; clădirea a fost evacuată
SUA, nou val de atacuri asupra bazelor Gărzilor Revoluţiei Islamice
SUA, nou val de atacuri asupra bazelor Gărzilor Revoluţiei Islamice
Atac aerian rusesc de amploare asupra Ucrainei. Polonia ridică avioane de luptă și investighează o explozie în apropierea graniței
Atac aerian rusesc de amploare asupra Ucrainei. Polonia ridică avioane de luptă și investighează ...