English
en
Romanian
ro
Cariere

Ţara în care românii pot câştiga 4.800 de euro lunar. Ce pregătire trebuie să aibă candidaţii

30 Jan, 14:59 • Russo George
Românii care au experienţă în construcţii, dar şi cei care sunt dispuşi să înveţe o meserie, se pot angaja pe salarii foarte bune în occident. De exemplu, o companie internaţională anunţă că este în căutare de angajaţi care pot câştiga până la 4.800 de euro pe lună.

Mai mult, anunţul de angajare specifică, pe lângă salariul de 4.800 de euro lunar, şi alte bonusuri şi beneficii, făcând astfel posturile scoase la concurs foarte atrăgătoare.

Anunțul a fost postat pe o platformă de recrutare. Sunt căutați oameni care îndeplinesc câteva cerințe:

-sunteți experimentat sau motivat să învățați;

-sunteți de încredere, minuțios și atent la calitatea rezultatului muncii prestate;

-sunteți flexibil, eficient și puteți lucra independent;

-dețineți permis de conducere, vorbiți engleză conversațional.

Compania oferă angajare cu contract de muncă danez, potrivit Newsweek. Este vorba despre muncă pe proiect în condiții de muncă daneze. Salariul este plătit la două săptămâni.

Ce mai oferă angajatorul, pe lângă salariul de 4.800 de euro

-plata zilelor de concediu (+12.5% din brut) și SH pay (duminica și libere legale);

-suport administrativ cu tax card și health insurance.

Responsabilitățile angajatului

”Activitatea implică montarea diferitelor tipuri de pardoseli, de la epoxidice, de poliuretan și până la mortar. Toate podelele sunt realizate manual, de la zero. Este de așteptat să aveți pricepere și experiență în acest domeniu.

Veți face parte dintr-o echipă dinamică de instalatori de pardoseli care sunt pasionați de lucrări și finisaje de calitate.

Activitatea este organizată pe proiecte și se desfășoară în toată Danemarca, incluzând parțial călătorii. În calitate de angajat nou al clientului, veți fi repartizat unora dintre cei mai experimentați instalatori de podele, astfel încât veți avea parte de cea mai bună pregătire în ceea ce privește sistemele de pardoseli și structura acestora”, se arată în anunț.

Citește și: Cine sunt angajații pentru care se cere 25% impozit pe salariu? Cât câștigă?