- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Media & Advertising

BBC Worldwide are un nou director al brandurilor globale

11 Mar, 12:45 • Redactia DailyBusiness
British Broadcasting Corporation (BBC) Worldwide l-a promovat pe Marcus Arthur, director al revistelor BBC din Londra din 2005, in functia de director al brandurilor globale ale companiei, informeaza presa internationala.
BBC Worldwide are un nou director al brandurilor globale

Acesta va prelua functia si un loc in cadrul consiliului director BBC Worldwide pe 31 martie, urmand sa raspunda direct in fata lui John Smith, CEO-ul BBC Worldwide.

Arthur va gestiona expansiunea brandurilor Top Gear si Lonely Planet la nivel international. El va dezvolta brandul Lonely Planet, de informatii despre calatorii, care a fost achizitionat de BBC in octombrie 2007.

Acesta isi va pastra atributiile in ce priveste furnizarea de servicii de infrastructura pentru website-urile BBC, radiotimes.com, bbcgoodfood.com si topgear.com, de care a inceput sa se ocupe in 2007.

Arthur si-a inceput cariera in vanzari de publicitate pentru BBC Good Food la Redwood Publishing, al carui actionar majoritar era, atunci, divizia BBC Magazines.

Compania BBC (British Broadcasting Corporation), infiintata in 1922, este principala societate publica de radiodifuziune din Marea Britanie si numara 23.000 de angajati.

BBC detine, in prezent, mai multe divizii, BBC World Television, BBC World Service Radio, BBC Magazines, BBC Digital Media, BBC Home Entertainment si altele.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
Nicușor Dan a semnat decretul privind desemnarea lui Adrian Veștea pentru funcția de premier, după revocarea mandatului lui Eugen Tomac
Nicușor Dan a semnat decretul privind desemnarea lui Adrian Veștea pentru funcția de premier, după ...
UDMR amână decizia privind intrarea la guvernare și așteaptă poziția oficială a PNL în criza provocată de desemnarea lui Adrian Veștea
UDMR amână decizia privind intrarea la guvernare și așteaptă poziția oficială a PNL în criza ...
Trump anunță posibil acord cu Iranul privind armele nucleare, Teheranul neagă semnarea imediată
Trump anunță posibil acord cu Iranul privind armele nucleare, Teheranul neagă semnarea imediată
Centrala uriașă de la Mintia intră în teste. Primul megawatt, așteptat în zilele următoare
Centrala uriașă de la Mintia intră în teste. Primul megawatt, așteptat în zilele următoare
Adrian Veștea, după desemnarea ca premier: „Este un moment de responsabilitate pentru PNL și pentru România”
Adrian Veștea, după desemnarea ca premier: „Este un moment de responsabilitate pentru PNL și pentru ...
USR, împărțit după desemnarea lui Adrian Veștea. Mihai Mihaiu: „Decizie surprinzătoare, greu de susținut în actuala formulă”
USR, împărțit după desemnarea lui Adrian Veștea. Mihai Mihaiu: „Decizie surprinzătoare, greu ...
AUR anunță că nu va vota guvernul Veștea: „Sub nicio formă nu se pune problema să-l susținem”
AUR anunță că nu va vota guvernul Veștea: „Sub nicio formă nu se pune problema să-l susținem”
Deputat PNL îl susține pe Adrian Veștea: „E omul cel mai potrivit pentru acest moment”
Deputat PNL îl susține pe Adrian Veștea: „E omul cel mai potrivit pentru acest moment”
Prima reacție a PSD după desemnarea lui Adrian Veștea: „Un moment important pentru formarea viitorului guvern”
Prima reacție a PSD după desemnarea lui Adrian Veștea: „Un moment important pentru formarea viitorului ...
ANM: Cod galben de vijelii, furtuni și vânt puternic în mai multe regiuni din țară. Rafale de până la 90 km/h
ANM: Cod galben de vijelii, furtuni și vânt puternic în mai multe regiuni din țară. Rafale de până ...
Ciprian Ciucu acuză un „complot” după desemnarea lui Adrian Veștea: „PNL nu a fost consultat, nici măcar întrebat”
Ciprian Ciucu acuză un „complot” după desemnarea lui Adrian Veștea: „PNL nu a fost consultat, ...
Bolojan atacă desemnarea lui Adrian Veștea: „Un act ostil și o încercare de rupere a PNL”
Bolojan atacă desemnarea lui Adrian Veștea: „Un act ostil și o încercare de rupere a PNL”
Adrian Veștea, desemnat premier de Nicușor Dan după retragerea lui Eugen Tomac
Adrian Veștea, desemnat premier de Nicușor Dan după retragerea lui Eugen Tomac