- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Media & Advertising

Cristofor Iosub paraseste Ogilvy Romania pentru Ogilvy Elvetia

13 Feb, 11:33 • Redactia DailyBusiness
Cristofor Iosub, managing director in cadrul Ogilvy Group Romania, va prelua din 15 februarie coordonarea unui proiect european in cadrul biroului Ogilvy din Elvetia, in calitate de project director, potrivit reprezentantilor Ogilvy.
Cristofor Iosub paraseste Ogilvy Romania pentru Ogilvy Elvetia

Conducerea OgilvyAction si OgilvyOne Romania va fi preluata, dupa plecarea lui Iosub, de fiecare dintre managerii directi ai diviziilor celor doua companii.

Astfel, Mircea Sebe si Andy Lita au fost numiti in functia de business unit director in cadrul companiei OgilvyAction. Cei doi manageri vor coordona cate o divizie OgilvyAction.
Conducerea OgilvyOne Romania va fi preluata de Adrian Alexandrescu, one-to-one communication director, si de Loredana Caradimu, business unit director.

Cristofor Iosub va continua sa fie partener strategic al Ogilvy Group Romania.

OgilvyAction este reteaua globala de servicii de brand activation a Ogilvy Group, oferind servicii promotionale, trade si shopper marketing, comunicare si activare la punctul de vanzare, entertainment & sponsorship marketing.

Compania este prezenta in Romania din 1997 si a functionat pana in ianuarie 2007 sub numele 141, servind in prezent, cu o echipa locala de peste 40 de angajati, companii ca British American Tobacco, Unilever, Heineken, Coca-Cola, Sollers PPD (Diageo) si Orange.

OgilvyOne Worldwide este una dintre cele mai mari retele de comunicare one-to-one la nivel global. Reteaua numara 110 birouri în 56 de tari si ofera clientilor sai servicii complete de marketing direct si interactiv, precum si servicii de consultanta de CRM (customer relationship management).

In Romania, portofoliul de clienti include companii nationale si multinationale precum Unilever, Carrefour, Ozone, Nestle, IBM, Petrom Seat si Canah.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
Nicușor Dan: „Mandatul meu este să păstrez direcția pro-occidentală și să evit o cădere economică”
Nicușor Dan: „Mandatul meu este să păstrez direcția pro-occidentală și să evit o cădere economică”
Nicușor Dan: NATO trebuie să își consolideze prezența și capacitățile în România, inclusiv în apărarea antidronă
Nicușor Dan: NATO trebuie să își consolideze prezența și capacitățile în România, inclusiv ...
Camera Deputaților a adoptat prelungirea până la 31 decembrie 2026 a facilităților de transport pentru veterani, văduve de război și pensionari
Camera Deputaților a adoptat prelungirea până la 31 decembrie 2026 a facilităților de transport ...
Custodele Coroanei, Margareta, și Principele Radu s-au întâlnit la Palatul Buckingham
Custodele Coroanei, Margareta, și Principele Radu s-au întâlnit la Palatul Buckingham
Camera Deputaților a aprobat prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază până la finalul anului
Camera Deputaților a aprobat prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază până ...
Belfast: violențe de stradă după un atac cu cuțitul; autoritățile au mobilizat forțe sporite de ordine
Belfast: violențe de stradă după un atac cu cuțitul; autoritățile au mobilizat forțe sporite de ...
Eugen Tomac ar putea avea miercuri o discuție cu președintele Nicușor Dan pe tema formării Guvernului
Eugen Tomac ar putea avea miercuri o discuție cu președintele Nicușor Dan pe tema formării Guvernului
Nicușor Dan analizează refacerea coaliției și instalarea unui premier din cercul consilierilor prezidențiali, dacă Guvernul Tomac nu trece de Parlament
Nicușor Dan analizează refacerea coaliției și instalarea unui premier din cercul consilierilor prezidențiali, ...
Piețele financiare sub presiune, după corecții puternice pe acțiunile companiilor americane de tehnologie
Piețele financiare sub presiune, după corecții puternice pe acțiunile companiilor americane de tehnologie
CCR amână decizia privind ordonanţa de urgenţă legată de programul SAFE
CCR amână decizia privind ordonanţa de urgenţă legată de programul SAFE
Iranul ripostează după atacul american asupra infratructurii critice
Iranul ripostează după atacul american asupra infratructurii critice
România preia președinția SEECP și mizează pe infrastructură, conectivitate și extinderea UE în Europa de Sud-Est
România preia președinția SEECP și mizează pe infrastructură, conectivitate și extinderea UE în ...