- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Media & Advertising

Katarzyna Kieli: noul senior vice president al Discovery Networks in EMEA

18 Mar, 11:06 • Redactia DailyBusiness
Katarzyna Kieli a fost promovata in postul de senior vice president al Discovery Networks in regiunea EMEA (Europa, Orientul Mijlociu si Africa), informeaza compania.
Katarzyna Kieli: noul senior vice president al Discovery Networks in EMEA

Avansarea lui Kieli vine ca apreciere a contributiei sale la dezvoltarea companiei si la extinderea operatiunilor Discovery Networks in zona Europei Centrale, confirmand astfel importanta acestei regiuni pentru Discovery Networks, au explicat oficialii companiei.

Kieli este membra a consiliului director al Discovery Networks in zona EMEA, iar din postul anterior, de country manager in Europa Centrala, era responsabila de dezvoltarea a operatiunilor Discovery Networks in Polonia, Romania si Ungaria, de care se va ocupa in continuare.

De asemenea, Kieli mai ocupa functia de director al Discovery Media, brand-ul creat in structurile Discovery Networks din Polonia, cu scopul vanzarilor de publicitate, si cea de presedinte al consiliului director al Discovery TVN Ltd.

Discovery Networks face parte din Discovery Communications, companie de productie de programe documentare, cu o audienta de peste 1,5 miliarde de abonati, din peste 170 de tari.

In Europa, Orientul Mijlociu si Africa, exista 12 marci Discovery, care ajung la 170 milioane de abonati, din 108 tari.

Discovery detine peste 100 de retele globale, conduse de Discovery Channel, Animal Planet, Science Channel si Discovery HD.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
Nicușor Dan a semnat decretul privind desemnarea lui Adrian Veștea pentru funcția de premier, după revocarea mandatului lui Eugen Tomac
Nicușor Dan a semnat decretul privind desemnarea lui Adrian Veștea pentru funcția de premier, după ...
UDMR amână decizia privind intrarea la guvernare și așteaptă poziția oficială a PNL în criza provocată de desemnarea lui Adrian Veștea
UDMR amână decizia privind intrarea la guvernare și așteaptă poziția oficială a PNL în criza ...
Trump anunță posibil acord cu Iranul privind armele nucleare, Teheranul neagă semnarea imediată
Trump anunță posibil acord cu Iranul privind armele nucleare, Teheranul neagă semnarea imediată
Centrala uriașă de la Mintia intră în teste. Primul megawatt, așteptat în zilele următoare
Centrala uriașă de la Mintia intră în teste. Primul megawatt, așteptat în zilele următoare
Adrian Veștea, după desemnarea ca premier: „Este un moment de responsabilitate pentru PNL și pentru România”
Adrian Veștea, după desemnarea ca premier: „Este un moment de responsabilitate pentru PNL și pentru ...
USR, împărțit după desemnarea lui Adrian Veștea. Mihai Mihaiu: „Decizie surprinzătoare, greu de susținut în actuala formulă”
USR, împărțit după desemnarea lui Adrian Veștea. Mihai Mihaiu: „Decizie surprinzătoare, greu ...
AUR anunță că nu va vota guvernul Veștea: „Sub nicio formă nu se pune problema să-l susținem”
AUR anunță că nu va vota guvernul Veștea: „Sub nicio formă nu se pune problema să-l susținem”
Deputat PNL îl susține pe Adrian Veștea: „E omul cel mai potrivit pentru acest moment”
Deputat PNL îl susține pe Adrian Veștea: „E omul cel mai potrivit pentru acest moment”
Prima reacție a PSD după desemnarea lui Adrian Veștea: „Un moment important pentru formarea viitorului guvern”
Prima reacție a PSD după desemnarea lui Adrian Veștea: „Un moment important pentru formarea viitorului ...
ANM: Cod galben de vijelii, furtuni și vânt puternic în mai multe regiuni din țară. Rafale de până la 90 km/h
ANM: Cod galben de vijelii, furtuni și vânt puternic în mai multe regiuni din țară. Rafale de până ...
Ciprian Ciucu acuză un „complot” după desemnarea lui Adrian Veștea: „PNL nu a fost consultat, nici măcar întrebat”
Ciprian Ciucu acuză un „complot” după desemnarea lui Adrian Veștea: „PNL nu a fost consultat, ...
Bolojan atacă desemnarea lui Adrian Veștea: „Un act ostil și o încercare de rupere a PNL”
Bolojan atacă desemnarea lui Adrian Veștea: „Un act ostil și o încercare de rupere a PNL”
Adrian Veștea, desemnat premier de Nicușor Dan după retragerea lui Eugen Tomac
Adrian Veștea, desemnat premier de Nicușor Dan după retragerea lui Eugen Tomac