Adolescentul care a trimis mailurile de ameninţare cu atacuri armate în şcoli și spitale, reţinut. A fost ajutat de o fată de 14 ani
Adolescentul de 17 ani care ar fi trimis e-mailurile în care ameninţa cu comiterea de atacuri armate în şcoli, spitale şi alte instituţii din România a fost reţinut de poliţişti şi procurori DIICOT pentru ameninţare în scop terorist. El ar fi acţionat împreună cu o fată de 14 ani, scopul fiind de a crea panică şi a intimida populaţia.