Alertă în școlile din București. Un e-mail anonim anunță MASACRU cu arme de foc în unitățile de învățământ: ”Toți meritați să suferiți”. Mesaje similare în judeţele Mureş, Prahova, Braşov, Cluj şi Argeş
Un mesaj anonim trimis către Inspectoratul Școlar al Sectorului 2 a stârnit panică în Capitală, după ce autorul a amenințat că va intra luni dimineața într-o școală cu două pistoale Beretta pentru a ucide elevi la întâmplare. Poliția și directorii de școli au fost mobilizați de urgență. Mesaje similare s-au primit la unităţi şcolare din judeţeşe Mureş şi Argeş şi la unităţi medicale din judeţele Prahova, Braşov şi Cluj.