Un oraș își lasă locuitorii doar 2 ore pe zi pe telefon. Măsura a fost introdusă printr-o ordonanță specială
Un oraș din centrul Japoniei a introdus o recomandare neobișnuită, îndemnând locuitorii să folosească telefonul maximum două ore pe zi, în afara orelor de muncă și școală. Măsura, implementată în Toyoake, prefectura Aichi, nu prevede sancțiuni și va intra în vigoare pe 1 octombrie 2025.