- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Cariere

Lider de piaţă în domeniul programării, WE AS WEB a angajat în 2023 peste 200 de profesionişti în centrele din România, Moldova şi Albania. 2024 aduce un nou val de recrutări

17 Oct, 23:34 • Russo George
WE AS WEB, companie de dezvoltare software, va încheia anul 2023 cu peste 200 de profesioniști nou angajați în centrele sale din România, Moldova și Albania.
Lider de piaţă în domeniul programării, WE AS WEB a angajat în 2023 peste 200 de profesionişti în centrele din România, Moldova şi Albania. 2024 aduce un nou val de recrutări

CEO-ul companiei, Gabriel Zahan, declară că în anul 2024 WE AS WEB îşi propune să angajeze un număr cel puţin egal de profesionişti, pe care să-i distribuie în birourile din opt ţări.

„Creștem substanțial echipa și aducem noi roluri și profesioniști în WE AS WEB, ca parte a strategiei noastre de înțelege și de a răspunde provocărilor curente ale pieței. Practic, optăm pentru specialiști care îmbină abilitățile de programare cu limbi de circulație internațională, pentru a livra proiecte complexe, repartizând colegii noștri din România, Moldova și Albania, în avantajul clienților. Rezultatele strategiei noastre s-au văzut și pe plan financiar, mai exact, la finalul lunii august, suntem în grafic pentru atingerea cifrei de afaceri de 24 de milioane de euro, obiectivul propus pentru acest an”, declară Gabriel Zahan, CEO, WE AS WEB, pentru Wall-Street.

WE AS WEB a încheiat 2022 cu afaceri de 10 milioane de Euro și un profit net de 2 milioane de Euro.

Citeşte şi: Românii pot beneficia de aceste vouchere! Iată ce trebuie să știi dacă dorești energie verde sau anveloparea locuinței!

În septembrie, WE AS WEB a deschis și biroul din Austria, iar anul acesta compania s-a extins cu noi birouri în Statele Unite ale Americii, Marea Britanie, Germania și Olanda. Echipele înțeleg și analizează cerințele tehnice, preiau părți ale proiectelor, iar componentele majore de dezvoltare sunt realizate de experții din România, Moldova sau Albania.

WE AS WEB furnizează servicii către companii din România, Germania, Irlanda, Franța, Austria, Marea Britanie și SUA.

Fondată în urmă cu cinci ani ca o companie de produs, WE AS WEB a devenit în scurt timp una dintre cele mai mari companii IT cu acționariat 100% românesc din țară. Din 2021, activitatea s-a concentrat pe furnizarea de servicii de tip IT team/staff augmentation, cât și servicii de dezvoltare software. În prezent, WE AS WEB furnizează servicii către companii din România, Germania, Irlanda, Franța, Austria, Marea Britanie și SUA.

Citeşte şi: Bursele europene au închis ziua de luni în creştere uşoară. Tulburările din Orientul Mijlociu, sub lupa investitorilor

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
Raluca Turcan: România riscă să devină un „stat capturat”
Raluca Turcan: România riscă să devină un „stat capturat”
Protest anunțat în Piața Victoriei în urma deciziilor din justiție; mai multe organizații civice cheamă oamenii în stradă vineri seară
Protest anunțat în Piața Victoriei în urma deciziilor din justiție; mai multe organizații civice ...
Rusia atacă nave sub pavilioanele Panama și Saint Kitts și Nevis în Marea Neagră
Rusia atacă nave sub pavilioanele Panama și Saint Kitts și Nevis în Marea Neagră
Moscoviții reclamă precipitații de tip „ploaie neagră” după un atac ucrainean masiv asupra unei rafinării din sud-estul capitalei
Moscoviții reclamă precipitații de tip „ploaie neagră” după un atac ucrainean masiv asupra unei ...
Hegseth critică dur aliații NATO și anunță o revizuire a forțelor SUA din Europa
Hegseth critică dur aliații NATO și anunță o revizuire a forțelor SUA din Europa
Negocierile SUA–Iran programate în Elveția au fost anulate, iar vizita vicepreședintelui american JD Vance, amânată
Negocierile SUA–Iran programate în Elveția au fost anulate, iar vizita vicepreședintelui american ...
Adrian Veștea își anunță candidatura la șefia PNL și solicită amânarea Congresului extraordinar cu o săptămână
Adrian Veștea își anunță candidatura la șefia PNL și solicită amânarea Congresului extraordinar ...
PNL convoacă Consiliul Național pentru decizia privind Congresul extraordinar și posibile modificări de statut
PNL convoacă Consiliul Național pentru decizia privind Congresul extraordinar și posibile modificări ...
Nicușor Dan și Giorgia Meloni au organizat prima reuniune de coordonare a grupului „Prietenii Coeziunii”
Nicușor Dan și Giorgia Meloni au organizat prima reuniune de coordonare a grupului „Prietenii Coeziunii”
Dominic Fritz a pierdut definitiv procesul cu ANI prin care a fost declarat în conflict de interese
Dominic Fritz a pierdut definitiv procesul cu ANI prin care a fost declarat în conflict de interese
Nicuşor Dan despre un viitor premier, posibil susținut de AUR: „În momentul în care am desemnat un premier, l-am desemnat cu convingerea că el poate să fie votat şi să rezolve criza”
Nicuşor Dan despre un viitor premier, posibil susținut de AUR: „În momentul în care am desemnat ...
Nicușor Dan la Bruxelles: România vrea un buget UE mai mare și menținerea fondurilor pentru coeziune și agricultură
Nicușor Dan la Bruxelles: România vrea un buget UE mai mare și menținerea fondurilor pentru coeziune ...
Tribunalul Ilfov suspendă deciziile PNL privind sancționarea parlamentarilor care ar vota Guvernul Veștea
Tribunalul Ilfov suspendă deciziile PNL privind sancționarea parlamentarilor care ar vota Guvernul ...
Justiția franceză a dispus predarea lui Paul de România
Justiția franceză a dispus predarea lui Paul de România
România coboară 12 poziții în clasamentul IMD al competitivității și ajunge pe locul 61 din 70
România coboară 12 poziții în clasamentul IMD al competitivității și ajunge pe locul 61 din 70
Grindeanu susține că Bolojan l-a mințit pe Nicușor Dan privind formarea Guvernului
Grindeanu susține că Bolojan l-a mințit pe Nicușor Dan privind formarea Guvernului
Ciprian Ciucu, primarul general al Capitalei, chemat la DNA
Ciprian Ciucu, primarul general al Capitalei, chemat la DNA