Felix Baumgartner se lansase cu o parapantă dar, în timpul zborului, i s-a făcut rău, a pierdut controlul ei, s-a prăbușit și a murit. Campionul austriac a căzut în piscina unei stațiuni de pe litoral, lovind o fată care a fost rănită și ea în urma impactului.
:format(webp):quality(100)/https://www.dailybusiness.ro/wp-content/uploads/2025/07/02f1314a-e66d-4777-abc9-2bba9f4abff5.jpg)
Felix Baumgartner era cunoscut în întreaga lume pentru săriturile sale extreme, în special pentru coborârea din stratosferă cu care a stabilit trei recorduri mondiale.
După accident, bărbatul și-a pierdut imediat cunoștința și a intrat în stop cardiac. Salvatorii au solicitat o ambulanță aeriană pentru transportul de urgență la spitalul „Torrette” din Ancona, însă bărbatul nu a mai fost urcat în elicopter, deoarece inima sa a încetat să mai bată.
Mihaela Rădulescu era alături de iubitul ei, în vacanța din Marche.
Mihaela Rădulescu și Felix Baumgartner s-au cunoscut într-un mod inedit. Aceasta a mers să-i ia un interviu austriacului, iar el a invitat-o la cină. La început, fosta prezentatoare TV nu avea o părere foarte bună despre el, considerându-l „un mare Don Juan”, însă el s-a îndrăgostit pe loc de personalitatea ei.
:format(webp):quality(100)/https://www.dailybusiness.ro/wp-content/uploads/2025/07/mihaela-radulescu-si-felix-baumgartner-6-1024x591.jpg)
„M-a iritat, mi s-a părut o golăneală, așa că am devenit mai rece, mi-am făcut interviul și atât. S-a dus după colega mea și i-a cerut numărul meu, însă ea, m-a întrebat înainte, iar eu nu am fost de acord să i-l dea. Felix a făcut rost din altă parte de el, a întrebat pe altcineva, pretextând că a uitat să îmi spună ceva la un răspuns din interviu și cineva din echipă a căzut în plasă și i l-a dat”, a mărturisit Mihaela Rădulescu.
Chiar dacă nu a fost dragoste la prima vedere pentru ea, pe parcurs a început să-l vadă interesant pe Felix, ajungând să aibă o relație cu el.
„Îmi place (Mihaela Rădulescu – n.red.) şi îmi doresc să aflu cât mai multe despre ea şi despre ţara ei. Am cunoscut-o pe sora ei. Are o familie frumoasă. Mihaela este o persoană adorabilă. Este foarte bine organizată, puternică, ştie foarte bine ce vrea, mă distrez mult în preajma ei. Nu am fost niciodată cu o femeie cu care să mă distrez atât de mult. Dar, în acelaşi timp, iubeşte provocările şi este foarte exigentă“, spune Felix în anul 2015.
Mihaela Rădulescu și Felix Baumgartner au fost împreună aproape 12 ani, iar în timpul relației lor nu s-a vorbit niciodată, până de curând, despre infidelitate sau neînțelegeri.
În urmă cu câteva luni, un ziar austriac a dezvăluit o presupusă infidelitate a cascadorului și nu ar fi vorba despre un episod izolat, ci mai degrabă despre o relație clandestină ce s-ar fi desfășurat pe durata unui an.