- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Știri interne

Cât costă o cameră la hotelul din Mamaia al lui Gică Hagi în vara lui 2025. Tocmai a fost renovat!

14 Jul, 09:40 • Cornel Ghimeșan
Gică Hagi a renunţat la funcţia de antrenor al celor de la farul Constanţa, dar continuă să investească serios în afaceri. Celebrul Hotel Iaki din Mamaia, deținut de "Rege", a trecut recent printr-un amplu proces de renovare, care a costat aproximativ două milioane de euro.
Cât costă o cameră la hotelul din Mamaia al lui Gică Hagi în vara lui 2025. Tocmai a fost renovat!

Gică Hagi vrea ca hotelul său din stațiunea de lux de pe litoralul românesc să arate la cele mai înalte standarde, mai ales că vorbim de un stabiliment de patru stele.

Gică Hagi, investiție de milioane de euro la Hotel Iaki din Mamaia

Lucrările au avut loc în perioada 9 ianuarie – 31 martie 2025, în care hotelul a funcționat la doar 30% din capacitate. Scopul renovării a fost aducerea hotelului la cele mai înalte standarde de confort și servicii.

„Luna iunie 2025 a marcat pentru noi un grad de ocupare superior celui înregistrat în aceeaşi perioadă a anului trecut, ceea ce s-a reflectat şi într-un nivel mai ridicat al veniturilor. Creşterea a fost susţinută în principal de segmentul MICE (conferinţe, traininguri, seminarii), care continuă să reprezinte un pilon important pentru activitatea hotelului în lunile mai-iunie şi septembrie-decembrie”, a spus Cristina Calispera, senior sales and marketing manager Hotel Iaki, potrivit Ziarul Financiar.

Citeşte şi: Cât câştigă un muncitor român în Elveţia, după ce îşi achită taxele de aproape 1.200 CHF. A pus postat fluturaşul pe net

Hotel Iaki dispune de 122 de camere și apartamente, totalizând 244 de locuri de cazare. În perioada de vârf a sezonului estival, o cameră standard costă 225 de euro pe noapte (aproximativ 1.100 lei). Totuși, în intervalul 19–21 iulie, prețurile scad la 163 de euro pe noapte.

Citeşte şi: STUDIU „Munca de acasă ne face mai fericiți”. Cercetătorii au studiat 4 ani viitorul joburilor remote

Potrivit termene.ro, Hotel Iaki a avut în anul 2024 o cifră de afaceri de 25,1 milioane de lei, adică aproape 5 milioane de euro, cu un profit de 12,7 milioane de lei (2,5 milioane de euro). Aqaua Terman Resourse SRL, firma care administrează hotelul lui Gică Hagi, s-a clasat pe locul trei în topul celor mai profitabile din domeniu.

Urmărește Daily Business pe Google News
Trăim în secolul vitezei, în secolul în care ORICE este la un click distanța, iar diferențele sunt dictate de calitatea “ambalajului”. Trăim în secolul în care suntem victimele dezinformării ... citește mai mult
Alte articole
BEC cere ștergerea clipului filmat la Cotroceni cu Drulă, Nicușor Dan și Voiculescu: Material „cu caracter electoral ilegal”
BEC cere ștergerea clipului filmat la Cotroceni cu Drulă, Nicușor Dan și Voiculescu: Material „cu ...
Aproape 1.000 de angajaţi concediaţi după ce încă o fabrică din România se închide. Noi investitori ar putea revitaliza zona
Aproape 1.000 de angajaţi concediaţi după ce încă o fabrică din România se închide. Noi investitori ...
Guvernul a majorat valoarea nominală a tichetelor de masă. De când vor încasa angajaţii români mai mulţi bani
Guvernul a majorat valoarea nominală a tichetelor de masă. De când vor încasa angajaţii români ...
Daniel Băluță promite transparență, dar după alegeri: „Voi prezenta toate documentele despre averea familiei mele”
Daniel Băluță promite transparență, dar după alegeri: „Voi prezenta toate documentele despre ...
Drone militare neidentificate au vizat avionul Volodimir Zelenski înainte de aterizare la Dublin
Drone militare neidentificate au vizat avionul Volodimir Zelenski înainte de aterizare la Dublin
Vaticanul menține interdicția pentru diaconatul feminin, dar studiile continuă
Vaticanul menține interdicția pentru diaconatul feminin, dar studiile continuă
Tanczos Barna cere prudență: Sistemul Garanție-Returnare trebuie mai întâi să se stabilizeze
Tanczos Barna cere prudență: Sistemul Garanție-Returnare trebuie mai întâi să se stabilizeze
Apele Române: Distribuția apei în Prahova va începe doar după confirmarea analizelor DSP
Apele Române: Distribuția apei în Prahova va începe doar după confirmarea analizelor DSP
Avocatul Poporului cere reguli clare pentru pensiile românilor care au muncit în străinătatepensii
Avocatul Poporului cere reguli clare pentru pensiile românilor care au muncit în străinătatepensii
New York Times dă în judecată Pentagonul după retragerea acreditărilor și noile reguli restrictive pentru presă
New York Times dă în judecată Pentagonul după retragerea acreditărilor și noile reguli restrictive ...
Federica Mogherini demisionează de la conducerea Colegiului Europei după deschiderea unei anchete EPPO pentru fraudă
Federica Mogherini demisionează de la conducerea Colegiului Europei după deschiderea unei anchete EPPO ...
ONG-urile boicotează consultările ICCJ. Dialog selectiv și cu pensiile speciale ascunse sub preș
ONG-urile boicotează consultările ICCJ. Dialog selectiv și cu pensiile speciale ascunse sub preș
Dominic Fritz acuză PSD că politizează criza de la Paltinu: „Instituțiile au fost conduse de pile și amante”
Dominic Fritz acuză PSD că politizează criza de la Paltinu: „Instituțiile au fost conduse de pile ...
Poșta Română vrea să renunțe la livrarea pensiilor. „E o povară, nu un business sustenabil”
Poșta Română vrea să renunțe la livrarea pensiilor. „E o povară, nu un business sustenabil”
Scandal în Senat pe tema crizei de apă. Ședință transformată în duel politic între PSD și USR
Scandal în Senat pe tema crizei de apă. Ședință transformată în duel politic între PSD și USR
Ucraina-Rusia: Vladimir Putin afirmă că unele propuneri din planul american de a pune capăt războiului din Ucraina sunt inacceptabile pentru Kremlin
Ucraina-Rusia: Vladimir Putin afirmă că unele propuneri din planul american de a pune capăt războiului ...
România va avea 100.000 de acceleratoare AI la Cernavodă și Doicești. Guvernul a aprobat ca Ministerul Energiei să devină coordonator principal al proiectului de 5 miliarde de euro
România va avea 100.000 de acceleratoare AI la Cernavodă și Doicești. Guvernul a aprobat ca Ministerul ...
Un livrator de mâncare a rămas fără loc de muncă după ce și-a tuns barba
Un livrator de mâncare a rămas fără loc de muncă după ce și-a tuns barba