Profesorilor li se ia și puținul pe care îl aveau. Guvernul impune măsuri de austeritate și uită promisiunile făcute
După ani de așteptare și promisiuni neonorate, cadrele didactice din România se confruntă cu tăieri de salarii și beneficii extrasalariale. Guvernul impune măsuri de austeritate, iar profesorii amenință cu grevă.