SUA au solicitat României permisiunea de a folosi Baza 57 „Mihail Kogălniceanu” pentru eventuale operațiuni în Orientul Mijlociu
Statele Unite au solicitat României permisiunea de a folosi Baza 57 „Mihail Kogălniceanu” pentru eventuale operațiuni în Orientul Mijlociu, o cerere care va fi discutată miercuri în cadrul ședinței Consiliului Suprem de Apărare a Țării (CSAT), conform informațiilor publicate de Euronews România.