Argintul atinge un nivel record istoric, dar analiștii avertizează: Investițiile rămân riscante și volatile
După ce aurul a urcat la un nou maxim de 4.100 de dolari pe uncie, și argintul a spart recordurile, depășind pragul de 52 de dolari, cel mai ridicat nivel din ultimele patru decenii. Creșterea spectaculoasă, de peste 78% în 2025, a atras interesul investitorilor, însă economiștii avertizează că piața argintului este instabilă, cu lichiditate scăzută și riscuri majore de corecție.