Amendă de 2.000 de lei pentru șoferii care fac asta. Mașina poate fi ridicată chiar din parcare
Șoferii trebuie să aibă mai multă grijă. Autoritățile locale din Sectorul 1, București, au intensificat acțiunile de recuperare a spațiilor publice folosite abuziv de vehicule abandonate sau fără stăpân, pentru a oferi mai multă libertate de mișcare pietonilor și șoferilor.