Numărul cazurilor de obezitate și diabet la copii și adolescenți a crescut considerabil în România. „Dacă rămân cu obezitate ca adulți au un risc mai mare de a dezvolta cancere”
O nouă „epidemie” în România, de obezitate și diabet. Unul din doi adulți se confruntă cu probleme cu greutatea peste medie.