Primul tren electric nou din România a plecat miercuri dimineaţă din Gara de Nord spre Braşov. Premierul Marcel Ciolacu și ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, printre primii pasageri
Primul tren electric nou din România a plecat, miercuri dimineaţă, la ora 9.30, din Gara de Nord spre staţiunile de pe Valea Prahovei şi spre Braşov. În garnitura operată de CFR Călători au urcat în această dimineață și premierul Marcel Ciolacu și ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu.