Anunţ de ultimă oră făcut de BNR despre aurul românilor. Ce se întâmplă cu cele 60 de tone păstrate la Banca Angliei
BNR a reacţionat după ce în presă au circulat informații false cu privire la faptul că cele aproximativ 60 de tone de aur pe care România le păstrează la Banca Angliei nu mai pot fi folosite de către statul român. Instituţia a precizat că BNR nu păstrează tot aurul „acasă”, dar asta nu îi face pe străini proprietarii aurului românesc.