- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro

Ministerul Sanatatii: Contributia la asigurarile de sanatate nu va creste

16 Mar, 11:51 • Redactia DailyBusiness
Contributia la asigurarile sociale de sanatate nu va creste, ci dimpotriva, prin Programul de guvernare al USL se prevede chiar reducerea acesteia, precizeaza Ministerului Sanatatii, intr-un comunicat de presa, ca urmare a unor "zvonuri" din presa privind o majorare cu 3%.
Ministerul Sanatatii: Contributia la asigurarile de sanatate nu va creste

„Ministerul Sanatatii a primit o informatie din
mass-media conform careia se intentioneaza realizarea unei campanii de
dezinformare a opiniei publice de catre un post de televiziune privind o
presupusa intentie a Ministerului Sanatatii de a creste contributiile de asigurari
sociale cu 3%. Ministerul Sanatatii dezavueaza un asemenea zvon si considera ca
se incearca o provocare si o manipulare a opiniei publice fara nicio legatura
cu realitatea”, se arata in comunicatul ministerului.

Institutia mai mentioneaza ca „prin Programul de
Guvernare al USL se prevede chiar reducerea cotelor de asigurari sociale”.

Urmărește Daily Business pe Google News