- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro

Ministrul Economiei: Nu ar trebui majorat tariful la gazele naturale iarna aceasta

16 Oct, 10:28 • Redactia DailyBusiness
Ministrul Economiei, Ion Ariton, a declarat, vineri seara, la Sibiu, ca, in opinia sa, nu ar trebui majorat tariful gazelor naturale in aceasta iarna, "cel pu?in la consumatorii casnici", afirmand ca Transgaz si Romgaz au asigurate stocuri pentru perioada rece.
Ministrul Economiei: Nu ar trebui majorat tariful la gazele naturale iarna aceasta

Intrebat daca aceasta masura pe care o sustine este valabila pana la 1 ianuarie 2011 sau pe toata durata iernii, Ariton a declarat: „Pana in primavara”, potrivit Mediafax.

Urmărește Daily Business pe Google News