- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro

Romania a exportat cu 18% mai mult grau si porumb in 2012, pana la 4,6 milioane de tone

25 Mar, 13:54 • Redactia DailyBusiness
Romania a exportat in 2012 aproape 4,6 milioane de tone de grau si porumb, cu peste 18 procente mai mult decat in 2011, desi seceta a injumatatit anul trecut productiile acestor cereale, conform datelor Ministerului Agriculturii si Dezvoltarii Rurale (MADR).
Romania a exportat cu 18% mai mult grau si porumb in 2012, pana la 4,6 milioane de tone

Urmărește Daily Business pe Google News