- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Media & Advertising

Angajatii agentiei France-Presse au intrat din nou in greva

18 Feb, 13:53 • Redactia DailyBusiness
Angajatii Agence France-Presse (AFP) au intrat in greva din nou, luni, la solicitarea sindicatelor, motiv pentru care fluxurile agentiei de stiri vor fi perturbate pana la ora 13:00 GMT.
Angajatii agentiei France-Presse au intrat din nou in greva

Un anunt in acest
sens a fost publicat pe fluxul de stiri al agentiei. Totodata, AFP
isi cere scuze abonatilor sai pentru situatia creata.

Aceasta este pentru a treia oara, in
ultima luna, cand angajatii Agence France-Presse au intrat in greva.

Astfel, pe 31 ianuarie, angajatii din
Franta ai AFP au intrat in greva, in intervalul orar 17.00 – 24.00,
in semn de protest fata de planurile de restructurari redactionale
din Franta si Africa.

Urmărește Daily Business pe Google News