- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Media & Advertising

Plata abonamentului TVR ar putea sa nu mai fie obligatorie

12 Nov, 16:07 • Redactia DailyBusiness
Victor Ponta, presedintele PSD, a declarat vineri la Sighisoara ca PSD va initia o lege prin care sa fie abrogata obligativitatea platii abonamentului la televiziunea publica, intrucat aceasta a devenit "televiziunea Guvernului si Presedintiei".
Plata abonamentului TVR ar putea sa nu mai fie obligatorie

„Din pacate, Televeziunea Romana nu mai este o televiziune a romanilor, ci a Guvernului si a Presedintiei. Este profund incorect ca orice cetatean care plateste o taxa societatii de cablu sa fie obligat sa plateasca din buzunarul propriu pentru un post care, din pacate, nu face altceva decat sa faca propaganda Guvernului si Presedintiei”, a spus Ponta, potrivit sursei citate.

Urmărește Daily Business pe Google News