- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
New Media

Orange Romania lanseaza un concurs de aplicatii pentru iPhone – vezi detalii

12 Aug, 12:57 • Redactia DailyBusiness
Operatorul telecom Orange Romania a lansat un concurs dedicat dezvoltatorilor romani de aplicatii pentru iPhone, in urma caruia castigatorul va avea ocazia sa participe gratuit la Apple Worldwide Developers Conference 2011, deplasarea si cazarea fiind incluse.
Orange Romania lanseaza un concurs de aplicatii pentru iPhone - vezi detalii

Dezvoltatorii de aplicatii se pot inscrie in concurs in perioada 12 august – 12 septembrie 2010. Propunerile de aplicatii pot fi trimise cu ajutorul formularului din pagina oficiala a concursului.
Orange este unicul importator oficial al iPhone in Romania.

Toate aplicatiile care respecta regulamentul vor fi publicate pe site, unde vizitatorii pot vota aplicatia favorita timp de o luna. In intervalul 11-12 octombrie 2010 juriul va desemna castigatorii, luand in considerare votul vizitatorilor (30% din nota finala) si votul juriului (70% din nota finala). Criteriile care stau la baza jurizarii sunt utilitatea pentru client, originalitatea ideii si fezabilitatea implementarii.

Cititi aici mai multe detalii despre regulamentul concursului. Pentru a se inscrie la concurs, participantii trebuie sa fie recunoscuti de Apple.Inc., inregistrati in cadrul programului iPhone Developer Program/ Individual, iPhone Developer Program/Company sau iPhone Developer University Program.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
5 to go raportează în mai 2026 rezultate record: vânzări de 7 mil. euro și peste 100.000 de clienți pe zi în România
5 to go raportează în mai 2026 rezultate record: vânzări de 7 mil. euro și peste 100.000 de clienți ...
Criza de combustibil din Rusia se agravează, pe măsură ce Ucraina intensifică atacurile asupra teritoriilor ocupate
Criza de combustibil din Rusia se agravează, pe măsură ce Ucraina intensifică atacurile asupra teritoriilor ...
Sindicaliştii Sanitas au declanșat greva japoneză, nemulţumiţi de proiectul noii legi a salarizării
Sindicaliştii Sanitas au declanșat greva japoneză, nemulţumiţi de proiectul noii legi a salarizării
Wendy’s, lanţul american de fast-food, pariază pe România cu investiţii de peste 200 mil. dolari în următorii 10 ani
Wendy’s, lanţul american de fast-food, pariază pe România cu investiţii de peste 200 mil. dolari ...
România și SUA își consolidează cooperarea împotriva criminalității organizate. Predoiu: „Crima organizată a devenit un actor global”
România și SUA își consolidează cooperarea împotriva criminalității organizate. Predoiu: „Crima ...
Eugen Tomac continuă, marți, consultările cu liderii partidelor parlamentare
Eugen Tomac continuă, marți, consultările cu liderii partidelor parlamentare
Zelenski s-a întâlnit cu Charles al III-lea la Castelul Windsor, în timpul vizitei sale în Marea Britanie
Zelenski s-a întâlnit cu Charles al III-lea la Castelul Windsor, în timpul vizitei sale în Marea ...
Tomac conturează structura viitorului Guvern: trei vicepremieri și nume din zona diplomatică și tehnică pentru ministerele-cheie
Tomac conturează structura viitorului Guvern: trei vicepremieri și nume din zona diplomatică și tehnică ...
Grindeanu, după discuţia cu Tomac: „Viitorul guvern trebuie să schimbe din temelii modelul lui Bolojan de austeritate”
Grindeanu, după discuţia cu Tomac: „Viitorul guvern trebuie să schimbe din temelii modelul lui Bolojan ...
Tomac, după consultările cu PSD: Guvernul va evita noi poveri fiscale și va menține direcția prooccidentală a României
Tomac, după consultările cu PSD: Guvernul va evita noi poveri fiscale și va menține direcția prooccidentală ...
Studiu: Românii din marile orașe au cheltuit 383 de lei, în medie, la fiecare vizită la mall, în 2026
Studiu: Românii din marile orașe au cheltuit 383 de lei, în medie, la fiecare vizită la mall, în ...
Fritz: „Greu vedem o susținere”, decizia finală aparține partidului
Fritz: „Greu vedem o susținere”, decizia finală aparține partidului
Ministerul Finanțelor a atras 847,5 milioane de lei de la bănci printr-o emisiune de obligațiuni de stat
Ministerul Finanțelor a atras 847,5 milioane de lei de la bănci printr-o emisiune de obligațiuni de ...
PSD condiționează susținerea Guvernului Tomac de oprirea austerității și reluarea investițiilor
PSD condiționează susținerea Guvernului Tomac de oprirea austerității și reluarea investițiilor
Bolojan: Un guvern fără susținere politică explicită nu poate duce la capăt reformele de care România are nevoie
Bolojan: Un guvern fără susținere politică explicită nu poate duce la capăt reformele de care România ...
Eugen Tomac: „Îmi pun mare speranță în judecata corectă și cinstită a PNL pentru a-mi acorda un vot de încredere”
Eugen Tomac: „Îmi pun mare speranță în judecata corectă și cinstită a PNL pentru a-mi acorda ...