- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Real Estate

Clinica Hiperdia s-a relocat in birourile Bega Group din Timisoara

16 Sep, 15:30 • Redactia DailyBusiness
Cushman & Wakefield a anuntat joi ca a intermediat relocarea sediului clinicii Hiperdia din Timisoara intr-o noua locatie situata intr-o cladirea de birouri apartinand companiei Bega Group.
Clinica Hiperdia s-a relocat in birourile Bega Group din Timisoara

Noul sediu cu o suprafat de 855 metri patrati, oferind servicii medicale in domeniul imagistic, al investigatiilor de laborator, consultatiilor de specialitate, dar si toate serviciile privind medicina muncii.

Deschiderea noului sediu al clinicii Hiperdia va avea loc pana la sfarsitul acestui an.

Clinica a inchiriat spatiul de la parter si 2 etaje din cladirea de birouri, noua locatie fiind semicentrala, cu acces facil din toate zonele orasului cu mijloace de transport in comun.

Felicia Vasiu, directorul asociat Cushman & Wakefield Timisoara a precizat ca unul dintre motivele pentru care Hiperdia a ales aceasta locatie este faptul ca in Timisoara chiria pentru spatii de birouri din zona centrala este de aproximativ 11 – 13 euro pe metrul patrat pe luna in timp ce pentru zone secundare chiria poate ajunge si la 5 – 7 euro.

„Gradul de neocupare este de aproximativ 20% astfel multe companii isi pot reloca sediile in locatii cu chirii avantajoase, in cladiri de birouri ce ofera conditii mai bune de operare. In prezent primim cele mai multe cereri de inchiriere de la companii din domeniile IT si servicii profesionale”, a precizat Vasiu.

Alte clinici Hiperdia se afla si in: Bucuresti, Brasov, Cluj, Galati, Ploiesti, Satu Mare, Bistrita si Turda.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
Bucureştiul, epicentrul francofoniei economice – misiune economică și comercială organizată de OIF
Bucureştiul, epicentrul francofoniei economice – misiune economică și comercială organizată ...
UDMR nu își asumă sprijinul pentru Guvernul Tomac, dar exclude votul împotrivă – Kelemen Hunor
UDMR nu își asumă sprijinul pentru Guvernul Tomac, dar exclude votul împotrivă – Kelemen Hunor
Eurowind Energy România primește autorizațiile pentru parcul hibrid Siminoc din Constanța, investiție de 65 mil. euro
Eurowind Energy România primește autorizațiile pentru parcul hibrid Siminoc din Constanța, investiție ...
5 to go raportează în mai 2026 rezultate record: vânzări de 7 mil. euro și peste 100.000 de clienți pe zi în România
5 to go raportează în mai 2026 rezultate record: vânzări de 7 mil. euro și peste 100.000 de clienți ...
Criza de combustibil din Rusia se agravează, pe măsură ce Ucraina intensifică atacurile asupra teritoriilor ocupate
Criza de combustibil din Rusia se agravează, pe măsură ce Ucraina intensifică atacurile asupra teritoriilor ...
Sindicaliştii Sanitas au declanșat greva japoneză, nemulţumiţi de proiectul noii legi a salarizării
Sindicaliştii Sanitas au declanșat greva japoneză, nemulţumiţi de proiectul noii legi a salarizării
Wendy’s, lanţul american de fast-food, pariază pe România cu investiţii de peste 200 mil. dolari în următorii 10 ani
Wendy’s, lanţul american de fast-food, pariază pe România cu investiţii de peste 200 mil. dolari ...
România și SUA își consolidează cooperarea împotriva criminalității organizate. Predoiu: „Crima organizată a devenit un actor global”
România și SUA își consolidează cooperarea împotriva criminalității organizate. Predoiu: „Crima ...
Eugen Tomac continuă, marți, consultările cu liderii partidelor parlamentare
Eugen Tomac continuă, marți, consultările cu liderii partidelor parlamentare
Zelenski s-a întâlnit cu Charles al III-lea la Castelul Windsor, în timpul vizitei sale în Marea Britanie
Zelenski s-a întâlnit cu Charles al III-lea la Castelul Windsor, în timpul vizitei sale în Marea ...
Tomac conturează structura viitorului Guvern: trei vicepremieri și nume din zona diplomatică și tehnică pentru ministerele-cheie
Tomac conturează structura viitorului Guvern: trei vicepremieri și nume din zona diplomatică și tehnică ...
Grindeanu, după discuţia cu Tomac: „Viitorul guvern trebuie să schimbe din temelii modelul lui Bolojan de austeritate”
Grindeanu, după discuţia cu Tomac: „Viitorul guvern trebuie să schimbe din temelii modelul lui Bolojan ...
Tomac, după consultările cu PSD: Guvernul va evita noi poveri fiscale și va menține direcția prooccidentală a României
Tomac, după consultările cu PSD: Guvernul va evita noi poveri fiscale și va menține direcția prooccidentală ...
Studiu: Românii din marile orașe au cheltuit 383 de lei, în medie, la fiecare vizită la mall, în 2026
Studiu: Românii din marile orașe au cheltuit 383 de lei, în medie, la fiecare vizită la mall, în ...
Fritz: „Greu vedem o susținere”, decizia finală aparține partidului
Fritz: „Greu vedem o susținere”, decizia finală aparține partidului
Ministerul Finanțelor a atras 847,5 milioane de lei de la bănci printr-o emisiune de obligațiuni de stat
Ministerul Finanțelor a atras 847,5 milioane de lei de la bănci printr-o emisiune de obligațiuni de ...