INS: Afacerile din comerțul cu autovehicule și motociclete au scăzut cu 2,4% în primele șapte luni din 2026
INS: Afacerile din comerțul cu autovehicule și motociclete au scăzut cu 2,4% în primele șapte luni ...
INS: Cifra de afaceri din serviciile pentru populație a scăzut cu 9% în primele șapte luni din 2026
INS: Cifra de afaceri din serviciile pentru populație a scăzut cu 9% în primele șapte luni din 2026
INS: Afacerile din industrie au scăzut uşor, cu 0,2%, în primele şapte luni din 2026
INS: Afacerile din industrie au scăzut uşor, cu 0,2%, în primele şapte luni din 2026
INS: Scădere de 7,6% a cifrei de afaceri în comerțul cu amănuntul în primele două luni din 2026, afectată de bunuri nealimentare și carburanți
INS: Scădere de 7,6% a cifrei de afaceri în comerțul cu amănuntul în primele două luni din 2026, ...
Cifra de afaceri din industrie a crescut cu 7,6% în iulie 2025, față de aceeași perioadă a anului trecut
Cifra de afaceri din industrie a crescut cu 7,6% în iulie 2025, față de aceeași perioadă a anului ...
Sorin Grindeanu anunţă că PSD rămâne la guvernare şi propune impozit de 0,5% din cifra de afaceri a oricărei firme
Sorin Grindeanu anunţă că PSD rămâne la guvernare şi propune impozit de 0,5% din cifra de afaceri ...
INS anunță că volumul cifrei de afaceri din comerțul cu amănuntul a crescut cu 4,1% în ianuarie 2025
INS anunță că volumul cifrei de afaceri din comerțul cu amănuntul a crescut cu 4,1% în ianuarie 2025
Explozie economică. Cifra de afaceri din retail a crescut cu 8,6%!
Explozie economică. Cifra de afaceri din retail a crescut cu 8,6%!
Prăbușire dramatică. Cifra de afaceri în comerțul cu ridicata scade cu 18%
Prăbușire dramatică. Cifra de afaceri în comerțul cu ridicata scade cu 18%
Premier Catering & Events a înregistrat o creștere de 12% a cifrei de afaceri în prima jumătate a lui 2024 și se așteaptă la o creștere de 20% până la finalul anului
Premier Catering & Events a înregistrat o creștere de 12% a cifrei de afaceri în prima jumătate ...
Cifra de afaceri din comerț a crescut la echipamentele IT și telecom cu 12%. Primele 5 luni ale anului sunt la fel ca în 2023
Cifra de afaceri din comerț a crescut la echipamentele IT și telecom cu 12%. Primele 5 luni ale anului ...
Zara a dat lovitura în afaceri, intrând în top 50 de companii cu cele mai mari profituri! Cifrele indică un record impresionant stabilit în 2023
Zara a dat lovitura în afaceri, intrând în top 50 de companii cu cele mai mari profituri! Cifrele ...
Lovitură de proporții pentru frații Pavăl! Dedeman se confruntă cu pierderi uriașe: profitul companiei a scăzut la 1,5 miliarde lei în 2023
Lovitură de proporții pentru frații Pavăl! Dedeman se confruntă cu pierderi uriașe: profitul companiei ...
Fabrica din România care a trecut de la 5 angajați, la o cifră de afaceri de peste 630 de milioane de lei! Acum vinde în zeci de țări din întreaga lume și are un succes răsunător! 
Fabrica din România care a trecut de la 5 angajați, la o cifră de afaceri de peste 630 de milioane ...
Cifra de afaceri din comerţ, creștere de aproximativ 3% în primele două luni din 2024. Diferențe față de anul anterior
Cifra de afaceri din comerţ, creștere de aproximativ 3% în primele două luni din 2024. Diferențe ...
Vești proaste pentru românii cu datorii la bănci! O nouă taxă impusă instituțiilor bancare i-ar putea afecta indirect
Vești proaste pentru românii cu datorii la bănci! O nouă taxă impusă instituțiilor bancare i-ar ...
Cifra de afaceri din industria energetică a scăzut drastic în primele 11 luni din 2023. Cu 24,6% mai mică față de aceeași perioadă a anului precedent!
Cifra de afaceri din industria energetică a scăzut drastic în primele 11 luni din 2023. Cu 24,6% mai ...
5 to Go gata să dea lovitura în 2024! Care este planul de afaceri pentru noul an: o cafenea deschisă la fiecare două zile lucrătoare și creșterea cu 25% a cifrei de afaceri
5 to Go gata să dea lovitura în 2024! Care este planul de afaceri pentru noul an: o cafenea deschisă ...
Tabloul economic este public! 642.344 companii active și o cifră de afaceri totală în 2022 de 2.489 miliarde de lei!
Tabloul economic este public! 642.344 companii active și o cifră de afaceri totală în 2022 de 2.489 ...
Comerțul cu amănuntul, în ascensiune! Volumul cifrei de afaceri a înregistrat creșteri în anul 2023!
Comerțul cu amănuntul, în ascensiune! Volumul cifrei de afaceri a înregistrat creșteri în anul 2023!
Marcel Ciolacu a făcut noi declarații. Nu vrea să renunțe la impozitul de 1% din cifra de afaceri şi plafonarea plăţilor cash
Marcel Ciolacu a făcut noi declarații. Nu vrea să renunțe la impozitul de 1% din cifra de afaceri ...
Orange România a înregistrat o cifră de afaceri de 1,144 mld. euro în primele nouă luni ale anului, în scădere cu 2,1%, față de 2022. „Traversăm o perioadă plină de provocări”
Orange România a înregistrat o cifră de afaceri de 1,144 mld. euro în primele nouă luni ale anului, ...
Decizie finală! Multinaționalele vor plăti impozit 1% pe cifra de afaceri. „Faci profit aici, plătești impozit aici”
Decizie finală! Multinaționalele vor plăti impozit 1% pe cifra de afaceri. „Faci profit aici, plătești ...
Rompetrol Rafinare, pierderi substanțiale. 2023 aduce o scădere de 9% a cifrei de afaceri
Rompetrol Rafinare, pierderi substanțiale. 2023 aduce o scădere de 9% a cifrei de afaceri
Paradoxul afacerilor: Grupul Tei- cifră de afaceri mai mare, dar profit mai mic cu 4%
Paradoxul afacerilor: Grupul Tei- cifră de afaceri mai mare, dar profit mai mic cu 4%
Dedeman se menține la înălțime! Frații Pavăl au atins afaceri de 11 miliarde lei
Dedeman se menține la înălțime! Frații Pavăl au atins afaceri de 11 miliarde lei
Romgaz, scădere ușoară a profitului în primul trimestru din 2023. Furnizorul de gaze naturale înregistrează o cifră de afaceri de 2,9 miliarde lei
Romgaz, scădere ușoară a profitului în primul trimestru din 2023. Furnizorul de gaze naturale înregistrează ...
Caru cu Bere înregistrează vânzări record! „Este cea mai bună cifră de afaceri de până acum”
Caru cu Bere înregistrează vânzări record! „Este cea mai bună cifră de afaceri de până acum”
Pierderi masive la Renault! Ce legătură are Rusia cu această situație
Pierderi masive la Renault! Ce legătură are Rusia cu această situație
FAN Courier încheie anul cu o cifră de afaceri de 225 de milioane de euro! Compania estimează un avans de 15% pentru 2023
FAN Courier încheie anul cu o cifră de afaceri de 225 de milioane de euro! Compania estimează un avans ...
Hotelul Cişmigiu din Capitală, preferatul străinilor. A găzduit peste 175.000 de clienţi în cei 10 ani de la redeschidere
Hotelul Cişmigiu din Capitală, preferatul străinilor. A găzduit peste 175.000 de clienţi în cei ...
Featured Articles
Atacurile rusești au lăsat mii de gospodării fără electricitate în Ucraina, afirmă Zelenski
Atacurile rusești au lăsat mii de gospodării fără electricitate în Ucraina, afirmă Zelenski
Atacurile rusești asupra infrastructurii energetice au lăsat sute de mii de familii din Ucraina fără electricitate, a anunțat duminică președintele…
Trump spune că SUA nu se grăbesc să ajungă la un acord cu Iranul
Trump spune că SUA nu se grăbesc să ajungă la un acord cu Iranul
Donald Trump a declarat, la un eveniment de Halloween organizat la Mar-a-Lago, că Statele Unite nu se grăbesc să ajungă…
Luca Niculescu nu va participa luni la „Ora prim-ministrului”, unde AUR l-a chemat pentru explicații despre deficitul bugetar
Luca Niculescu nu va participa luni la „Ora prim-ministrului”, unde AUR l-a chemat pentru explicații despre deficitul ...
Luca Niculescu nu va merge luni, 2 noiembrie, în Camera Deputaților, unde fusese invitat de AUR să prezinte situația deficitului…
Un minor rus reținut, după ce a amenințat cu un atentat la Muzeul-rezervație Țarițîno din Moscova
Un minor rus reținut, după ce a amenințat cu un atentat la Muzeul-rezervație Țarițîno din Moscova
Serviciul Federal de Securitate al Rusiei (FSB) a anunțat reținerea unui minor care amenințase cu comiterea unui atentat în parcul…
Binance a acoperit 90% din pierderile de 6,3 miliarde de dolari provocate de atacul cibernetic
Binance a acoperit 90% din pierderile de 6,3 miliarde de dolari provocate de atacul cibernetic
Binance, cea mai mare platformă de tranzacționare a criptomonedelor din lume, a anunțat că a acoperit 90% din activele în…