- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Internet/New Media

Ciel Romania estimeaza venituri de 1,5 mil. euro anul acesta

21 May, 15:01 • Redactia DailyBusiness
Producatorul de software de contabilitate Ciel Romania va avea vanzari de 1,5 milioane de euro anul acesta, au estimat oficialii companiei.
Ciel Romania estimeaza venituri de 1,5 mil. euro anul acesta

In primele patru luni ale acestui an, Ciel a avut o crestere a veniturilor de 59% fata de aceeasi perioada a anului trecut, ajungand la 600.000 de euro, a declarat Dan Damian, directorul general, pentru NewsIn.

Oficialul a spus ca veniturile vor creste pe baza lansarii unor noi produse in lunile iunie si septembrie.

Produsele companiei se adreseaza firmelor mici si mijlocii. Astazi, Ciel a lansat editia Professional a programului de contabilitate. „Noua gama Professional aduce functii care se adreseaza managementului din companii. Astfel, administratorii vor putea urmari mai usor evolutia indicatorilor financiari ai firmei si vor putea lua decizii mai informate”, a spus Damian.

Managerul a anuntat astazi ca produsele Ciel se vor ieftini in curand cu procente de la 10% la 44%. Astfel, cele mai mari scaderi de preturi vor fi pentru produsele Ciel Standard, special concepute pentru retea (care permit utilizarea pe un numar nelimitat de statii de lucru).

De asemenea, preturile pentru versiunile monopost (pentru un singur calculator) ale aplicatiilor din editia Standard vor scadea cu 10-20%.

Compania Ciel Romania are peste 20.000 de clienti si este reprezentata printr-o retea de circa 100 de distribuitori. Compania are origini comune cu firma omonima din Franta. In anul 2000, ramura din Romania a fost vanduta unui fond de investitii din Luxemburg.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
Nicușor Dan: „Mandatul meu este să păstrez direcția pro-occidentală și să evit o cădere economică”
Nicușor Dan: „Mandatul meu este să păstrez direcția pro-occidentală și să evit o cădere economică”
Nicușor Dan: NATO trebuie să își consolideze prezența și capacitățile în România, inclusiv în apărarea antidronă
Nicușor Dan: NATO trebuie să își consolideze prezența și capacitățile în România, inclusiv ...
Camera Deputaților a adoptat prelungirea până la 31 decembrie 2026 a facilităților de transport pentru veterani, văduve de război și pensionari
Camera Deputaților a adoptat prelungirea până la 31 decembrie 2026 a facilităților de transport ...
Custodele Coroanei, Margareta, și Principele Radu s-au întâlnit la Palatul Buckingham
Custodele Coroanei, Margareta, și Principele Radu s-au întâlnit la Palatul Buckingham
Camera Deputaților a aprobat prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază până la finalul anului
Camera Deputaților a aprobat prelungirea plafonării adaosului comercial la alimentele de bază până ...
Belfast: violențe de stradă după un atac cu cuțitul; autoritățile au mobilizat forțe sporite de ordine
Belfast: violențe de stradă după un atac cu cuțitul; autoritățile au mobilizat forțe sporite de ...
Eugen Tomac ar putea avea miercuri o discuție cu președintele Nicușor Dan pe tema formării Guvernului
Eugen Tomac ar putea avea miercuri o discuție cu președintele Nicușor Dan pe tema formării Guvernului
Nicușor Dan analizează refacerea coaliției și instalarea unui premier din cercul consilierilor prezidențiali, dacă Guvernul Tomac nu trece de Parlament
Nicușor Dan analizează refacerea coaliției și instalarea unui premier din cercul consilierilor prezidențiali, ...
Piețele financiare sub presiune, după corecții puternice pe acțiunile companiilor americane de tehnologie
Piețele financiare sub presiune, după corecții puternice pe acțiunile companiilor americane de tehnologie
CCR amână decizia privind ordonanţa de urgenţă legată de programul SAFE
CCR amână decizia privind ordonanţa de urgenţă legată de programul SAFE
Iranul ripostează după atacul american asupra infratructurii critice
Iranul ripostează după atacul american asupra infratructurii critice
România preia președinția SEECP și mizează pe infrastructură, conectivitate și extinderea UE în Europa de Sud-Est
România preia președinția SEECP și mizează pe infrastructură, conectivitate și extinderea UE în ...