Lifestyle

Teambuilding-ul aduce venituri de 500.000 euro pentru Outextrem

10 Nov, 15:46 • Redactia DailyBusiness
Cifra de afaceri a furnizorului de programe de teambuilding de aventura Outextrem va ajunge la 500.000 de euro anul acesta, dublu fata de anul trecut, conform estimarilor companiei.
Teambuilding-ul aduce venituri de 500.000 euro pentru Outextrem

Cresterea veniturilor are loc pe fondul dublarii cererii de programe de teambuilding furnizate de companie.

„Daca in anii anteriori companiile care apelau la programe de teambuilding erau preponderent dintre marile corporatii care opereaza in Romania, in 2006 am observat ca si companiile mici sau mijlocii sunt tot mai interesate de astfel de programe”, a spus Andrei Ciobica, senior consultant la Outextrem.

Peste 70% dintre companiile care folosesc serviciile Outextrem revin ulterior pentru noi programe, iar un procent de peste 90% dintre participanti au evaluat programele ca extrem de folositoare atat la nivel personal, cat si de echipa, au mai spus reprezentantii companiei.

Evenimentele de tip teambuilding de aventura Outextrem sunt organizate pentru grupuri de 8 pana la peste 300 de persoane, iar costul minim al unui asemenea serviciu este de 2.000 de euro si creste in functie de numarul de participanti, de complexitatea activitatilor selectate si de alte cerinte ale clientilor.

Activitatile furnizate de companie includ curse offroad (4×4 pe trasee dificile), catarare si rapel (pe stanci naturale, de pana la 50 m inaltime), mountain bike, trasee cu ATV, parapanta, zbor cu avioane usoare, paintball sau expeditii in pesteri si sporturi acvatice (rafting, scufundari, yachting), dar si activitati sociale, de consolidare a echipei (picnicuri sau exercitii de grup).

Compania a fost infiintata in anul 2004.

Urmărește Daily Business pe Google News
Alte articole
MAE român răspunde Moscovei: „Războiul și propaganda rusă sunt două fețe ale aceleiași dorințe de control”
MAE român răspunde Moscovei: „Războiul și propaganda rusă sunt două fețe ale aceleiași dorințe ...
România își consolidează industria de apărare. La Mediaș se produc vehicule militare și se pregătesc noi sisteme pentru Armata României
România își consolidează industria de apărare. La Mediaș se produc vehicule militare și se pregătesc ...
Țările NATO de la granița Rusiei își întăresc infrastructura critică. Temeri privind un posibil atac „sub steag fals”
Țările NATO de la granița Rusiei își întăresc infrastructura critică. Temeri privind un posibil ...
Cseke Attila cere formarea rapidă a unui nou Guvern: „România are nevoie de o coaliție mare pentru a împiedica accesul extremei la guvernare”
Cseke Attila cere formarea rapidă a unui nou Guvern: „România are nevoie de o coaliție mare pentru ...
Dunărea, la un nivel extrem de scăzut. Debitul la intrarea în România este de doar 36% din normalul lunii august
Dunărea, la un nivel extrem de scăzut. Debitul la intrarea în România este de doar 36% din normalul ...
Nicușor Dan atacă la CCR noua Lege a integrității. Declarațiile de avere ale partenerilor și mandatele aleșilor, în centrul disputei
Nicușor Dan atacă la CCR noua Lege a integrității. Declarațiile de avere ale partenerilor și mandatele ...
România se pregătește pentru scenariul în care Cernavodă se oprește. Ce se întâmplă cu energia în cazul unei crize
România se pregătește pentru scenariul în care Cernavodă se oprește. Ce se întâmplă cu energia ...
Cine sunt cei trei miliardari cu averi de peste 300 de miliarde de dolari care se pregătesc să preia un pachet de 30% din clubul englez Liverpool
Cine sunt cei trei miliardari cu averi de peste 300 de miliarde de dolari care se pregătesc să preia ...
Un nou tronson de autostradă se deschide în România. Șoferii pot circula de azi pe 12,24 kilometri între Zimbor și Românași
Un nou tronson de autostradă se deschide în România. Șoferii pot circula de azi pe 12,24 kilometri ...
BNR: Dobânda de politică monetară rămâne 6,5% pe an. Ieftinirile la energie și alimente scad inflația generală, dar presiunile de bază persistă
BNR: Dobânda de politică monetară rămâne 6,5% pe an. Ieftinirile la energie și alimente scad inflația ...
Ploile care pot salva situația energetică din România. ANM anunță precipitații în Dobrogea în următoarele zile
Ploile care pot salva situația energetică din România. ANM anunță precipitații în Dobrogea în ...
CCR dă undă verde hidrocentralelor din ariile protejate. Specialist: „Vom avea mai puține inundații și mai multă apă”
CCR dă undă verde hidrocentralelor din ariile protejate. Specialist: „Vom avea mai puține inundații ...
MApN: Rezerviștii din Neamț, Suceava și Botoșani, chemați la exerciții de pregătire pentru apărare în luna septembrie
MApN: Rezerviștii din Neamț, Suceava și Botoșani, chemați la exerciții de pregătire pentru apărare ...
Moscova atacă România după preluarea Portului Giurgiulești. Acuzații privind Ucraina și unirea cu Republica Moldova
Moscova atacă România după preluarea Portului Giurgiulești. Acuzații privind Ucraina și unirea ...
Nicușor Dan reia marți negocierile cu liderii fostei coaliții pentru legea salarizării și formarea guvernului
Nicușor Dan reia marți negocierile cu liderii fostei coaliții pentru legea salarizării și formarea ...
BVB a început ședința de tranzacționare de luni în creștere
BVB a început ședința de tranzacționare de luni în creștere
Deficitul comercial al României a scăzut cu 2% în primul semestru, la 16,46 miliarde de euro
Deficitul comercial al României a scăzut cu 2% în primul semestru, la 16,46 miliarde de euro
Ministerul Finanțelor lansează o nouă ediție TEZAUR. Dobânzi de până la 7,15% pe an, neimpozabile
Ministerul Finanțelor lansează o nouă ediție TEZAUR. Dobânzi de până la 7,15% pe an, neimpozabile