Guvernul urmează să elibereze bani din fondul de rezervă pentru plata salariilor restante la DGASPC. Peste 320 de milioane de lei merg la cei care au grijă de copiii țării
Guvernul urmează să scoată bani din fondul de rezervă pentru a plăti angajații DGASPC din țară, potrivit vicepreședintelui Blocului Național Sindical, Grigore Mare.