- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Știri interne

Wizz Air anunță o modificare extrem de importantă privind zborurile de pe Aeroportul Băneasa. E valabilă până la 2 septembrie

09 Jul, 14:28 • Stefan Simion
Compania aeriană low-cost Wizz Air anunță o modificare extrem de importantă legată de zborurile programate de pe Aeroportul Bucureşti Băneasa, în perioada 26 august - 2 septembrie.
Wizz Air anunță o modificare extrem de importantă privind zborurile de pe Aeroportul Băneasa. E valabilă până la 2 septembrie

În intervalul menționat, cursele Wizz Air nu vor mai pleca Aeroportul Bucureşti Băneasa.

Cursele respective vor fi relocate pe Aeroportul Internaţional Otopeni, acest lucru fiind valabil în perioada 26 august – 2 septembrie.

Citește și Dr Tudor Ciuhodaru explică pericolul expunerii îndelungate la aerul condiţionat: „Doar astăzi am tratat cel puțin 3 cazuri de paralizie facială. Un alt risc este pierderea bruscă a cunoştinţei”

”Wizz Air îşi informează pasagerii că, în urma închiderii temporare a Aeroportului Internaţional Bucureşti Băneasa – Aurel Vlaicu (BBU) – situaţie care se datorează desfăşurării unui eveniment cultural şi care se află în afara controlului companiei aeriene – toate zborurile programate să opereze de pe BBU în perioada 26 august – 2 septembrie 2025 vor fi relocate pe Aeroportul Internaţional Henri Coandă Bucureşti (OTP)”, precizează reprezentanţii Wizz Air.

Pasagerii afectaţi de această modificare operaţională sunt informaţi din timp, mai spun reprezentanții companiei aeriene.

În același context, Wizz Air încurajează toţi clienţii să se autentifice în profilul lor WIZZ de pe site-ul companiei, pentru a verifica itinerarul actualizat, inclusiv noul aeroport şi ora de plecare.

”Vă rugăm să reţineţi că, în cazul rezervărilor care includ mai multe zboruri, nu toate segmentele pot fi afectate. Pasagerii pot alege să reprogrameze călătoria pe un alt zbor Wizz Air, să solicite rambursarea sub formă de credite WIZZ sau să convertească aceste credite într-o rambursare integrală sub formă de numerar, prin transfer bancar sau metoda originală de plată. Aceste opţiuni pot fi gestionate din profilul WIZZ sau contactând Call Center-ul nostru”, mai spun cei de la Wizz Air, citați de news.ro.

În cazul clienţilor care au rezervat prin agenţii terţe, compania precizează că aceștia trebuie să ia legătura direct cu furnizorul lor de servicii de turism.

Citește și Un pensionar din Buzău a plătit 22.000 de lei bani gheață ca să aibă unde să-și parcheze Dacia. Autoritățile au rămas mască

Urmărește Daily Business pe Google News
Numele meu este Ștefan Simion și sunt absolvent al Facultății de Jurnalism din București. În ultimii ani am lucrat pe postul de redactor în mai multe instituții de presă din România, iar acum ... citește mai mult
Alte articole
Siegfried Mureșan: PNL nu îl va susține pe Sorin Grindeanu ca premier. „Nu am spus niciodată că îl susținem”
Siegfried Mureșan: PNL nu îl va susține pe Sorin Grindeanu ca premier. „Nu am spus niciodată că ...
Sorin Grindeanu: PSD nu va mai înainta o altă propunere de premier. „Nu vom participa la o spirală nesfârșită de condiții schimbătoare”
Sorin Grindeanu: PSD nu va mai înainta o altă propunere de premier. „Nu vom participa la o spirală ...
Turcia intensifică măsurile de securitate înaintea summitului NATO
Turcia intensifică măsurile de securitate înaintea summitului NATO
Nicușor Dan: „Am revenit la blocajul politic pe care marți îl credeam depășit”
Nicușor Dan: „Am revenit la blocajul politic pe care marți îl credeam depășit”
România a semnat acordul european privind dezvoltarea capacităților de stocare a energiei în perioada 2026-2028
România a semnat acordul european privind dezvoltarea capacităților de stocare a energiei în perioada ...
Venezuela: Cel puțin 589 de persoane au murit și mii au fost rănite, potrivit autorităților, în urma celor două cutremure devastatoare
Venezuela: Cel puțin 589 de persoane au murit și mii au fost rănite, potrivit autorităților, în ...
China: Un avion de mici dimensiuni a lovit cea mai înaltă clădire din Beijing
China: Un avion de mici dimensiuni a lovit cea mai înaltă clădire din Beijing
BNR a încheiat 2025 cu profit de 2,34 miliarde lei, peste plan, dar sub nivelul record din 2024
BNR a încheiat 2025 cu profit de 2,34 miliarde lei, peste plan, dar sub nivelul record din 2024
Lavrov acuză declarații „inexacte” ale lui Rubio și cere clarificări privind rolul SUA în soluționarea conflictului din Ucraina
Lavrov acuză declarații „inexacte” ale lui Rubio și cere clarificări privind rolul SUA în soluționarea ...
Activele fondurilor de pensii private au urcat la 220,41 miliarde de lei în primul trimestru din 2026, echivalentul a 11,5% din PIB
Activele fondurilor de pensii private au urcat la 220,41 miliarde de lei în primul trimestru din 2026, ...
Volkswagen pregătește o restructurare majoră. Până la 100.000 de concedieri și tăieri masive de investiții
Volkswagen pregătește o restructurare majoră. Până la 100.000 de concedieri și tăieri masive de ...
Comisia Europeană aprobă ajutorul de stat pentru Banca de Investiții și Dezvoltare (BID)
Comisia Europeană aprobă ajutorul de stat pentru Banca de Investiții și Dezvoltare (BID)
Circulația pe Podul Giurgiu–Ruse va fi oprită temporar sâmbătă. Restricții pentru șoferii care merg spre Bulgaria și Grecia
Circulația pe Podul Giurgiu–Ruse va fi oprită temporar sâmbătă. Restricții pentru șoferii care ...
Nicușor Dan convoacă luni ședința CSAT. Pe agendă: Summitul NATO, misiunile externe ale Armatei și situația ROMATSA
Nicușor Dan convoacă luni ședința CSAT. Pe agendă: Summitul NATO, misiunile externe ale Armatei ...
PNL, USR și UDMR îl propun pe Siegfried Mureșan pentru funcția de premier al României
PNL, USR și UDMR îl propun pe Siegfried Mureșan pentru funcția de premier al României
Nicușor Dan îi convoacă la Cotroceni pe liderii PSD, PNL, USR, UDMR și ai minorităților naționale
Nicușor Dan îi convoacă la Cotroceni pe liderii PSD, PNL, USR, UDMR și ai minorităților naționale
Siegfried Mureşan: „Dorinţa noastră e ca România să aibă un guvern competent, realmente pro-european, coerent”
Siegfried Mureşan: „Dorinţa noastră e ca România să aibă un guvern competent, realmente pro-european, ...
PSD acuză PNL, USR și UDMR că blochează formarea Guvernului: „Inventează condiții pentru a rămâne pe funcții”
PSD acuză PNL, USR și UDMR că blochează formarea Guvernului: „Inventează condiții pentru a rămâne ...