Bogdan Hossu face declarații cu privire la Noua Lege a Salarizării: „Nu va putea să fie aplicată decât cel mai devreme la 1 ianuarie 2025.”
Bogdan Hossu, liderul „Cartel Alfa” a făcut câteva declarații referitoare subiectului Noii Legi a Salarizării în decursul zilei de marți, la ședința de la Palatul Victoria. De asemenea, a fost prezent și Premierul Marcel Ciolacu care a avut consultări cu sindicatele și patronatele în cadrul Consiliului Național Tripartit!