Voucherele de energie, prelungite până la finalul lui 2026. Peste 710.000 de români beneficiază deja de sprijin
Ministrul Muncii, Florin Manole, anunță continuarea programului de vouchere pentru energie până la 31 decembrie 2026. Potrivit Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială, peste 710.000 de persoane primesc lunar tichetul electronic de 50 de lei pentru plata facturilor la electricitate, iar cererile pot fi depuse în continuare prin aplicația EPIDS.