Iarnă cruntă pentru ucraineni, rămași fără curent, apă și căldură după bombardamentele rușilor. Primarul Kievului: „Este cea mai grea iarnă de după Al Doilea Război Mondial”
Primarul Kievului, Vitali Kliciko, avertizează că pentru trei milioane de locuitori din capitala Ucrainei urmează o iarnă grea, din cauza distrugerii de către ruşi a infrastructurii.