Continuăm să ne îndatorăm. Ministerul Finanțelor a atras aproape 1,24 miliarde de lei de la bănci
Ministerul Finanțelor a atras, în cursul zilei de azi, aproape 1,24 miliarde de lei de la bănci. Valoarea nominală a emisiunii a fost de 400 de milioane de lei, iar băncile au subscris peste 1,029 miliarde de lei.