Două camere radar au fost distruse în Italia, una dintre ele fiind aruncată în aer. Într-o lună, au amendat 24.000 de șoferi
Două camere radar au fost distruse în Italia, în zona orașului Cadoneghe din provincia Padova. Prima a fost distrusă miercuri noapte, printr-o explozie cauzată de un amestec care conținea și praf de pușcă. O persoană necunoscută a plasat amestecul la baza stâlpului pe care era montată camera. Locuitorii, speriați de zgomotul produs de explozie, au chemat poliția și pompierii.