Se schimbă regulile în România. Buletin de identitate pentru români, încă de la naștere, pentru a facilita circulația în UE. Cine va plăti noile CI
Guvernul României a adoptat, marți, o ordonanță cu privire la eliberarea buletinelor de identitate pentru copiii nou-născuți. Acest lucru are la bază simplificarea procesului de tranzitare al spațiului european de către părinții care au copii minori.