Mercedes investește masiv în fabrica de la Sebeș. Vor fi produse motoare pentru vehicule electrice începând cu 2024
Grupul auto Mercedes-Benz a anunțat că au în plan ca în 2024 să investească masiv în adaptarea capacităților sale de producție în ceea ce privește fabricarea sistemelor de propulsie electrice. Investiția se ridică la peste un miliard de euro și vizează și modernizarea uzinei din România, de la Șebeș.